Arduino Nano 1S Lipo Batarya?

–Hikayesi burayı okumanız şart değil neden yazdım bilmiyorum–
Abim meslek lisesi son sınıf öğrencisi. Sene sonu projesi olarak örümcek robot seçtiler fakat abimin arduinoyla alakası pek olmadığı için onlara tavsiyeler veriyordum. (4 kişi gruplar) Sensor shield aldırdım servoları takması kolay olsun diye.7.4v pil önerdim(2S) Okulda projeyi yaparlarken pili de sipariş edelim demişler. Hocaları “7.4v pil servoları yakar demiş” ki sensor shield onu 5va düşürüyor 3.7v alın demiş. Sipariş vermişler.
–Soru–
Sizce 3.7v pil:
-12 servo
-arduino nano
-hc06 bluetooth modülü
için yetermi? (3800mah).

Yeteceğini sanmıyorum genel olarak 7.4V tercih ediliyor ama tekrar kontrol edicem. :+1:

Sanırım bir voltaj yükseltici ile halledilebilir kartın önerilen giriş voltajı 7-12V arası fakat direk 7,4V bir lipo almanızda işe yarar :+1:

Merhaba,
Genel olarak li-po piller yüksek akım değerleri verebilirler. Bu avantajı akımı düşürüp voltajı yükseltmekte kullanabilirsiniz. Yani bir Step Up (voltaj yükseltici) kartı büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir. Verdiğim kart 4amper akım verebiliyor büyük ihtimalle bu akım değeri sizin ihtiyaçlarınızı giderecektir. Eğer bu akım değeri size uygun değilse bu linkten daha farklı step up modüllerini inceleyebilirsin. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: