Ender 3 v2 test baskı

armadaşlar merhaba benim yazıcı ayarlarım pek iyi olmadığını düşünüyorum ve test baskı almak istiyorum. Altaki baskıyı hangi ayarlardave destekli mi desteksiz mi basarsam güzel bir test baskı alırım ve aynı zamanda pla+ kullanıyorum ve 220 ye 95 derece de basıyorum bu şekilde yapışıyor önerilerinizi alabilirmiyim.

İlk önce bu u basmak yerine kalibrasyon yapman senin için daha iyi olur İnternette bununla alakalı binlerce video var zaten ondan sonra bunu desteksiz bir şekilde basıp neleri düzeltmem gerektiğini görüp düzeltmen gereken ayarların test baskılarını ayrı alman senin için daha iyi olacaktır.

Yatak kalibrasyonunu yaptım her seferinde yapıyorum x ekseni paraleliğinide yaptım baskıyı aldıktan sonra da neleri düzeltmem gerektiğini buraya atıp soracaktım ben :relaxed::relaxed:

bu baskıdan önce extruder kalibrasyonunu da yapıp o şekilde baskıyı alırsan daha iyi olur. Baskı sırasında destek kullanma, bu baskı zaten destek olmadan kaç derecelik açıyla basabileceğini gösteriyor. Nozzle ve tabla sıcaklığını hep kullandığın seviyede tut. Hız konusunda da 50 mm/sn’yi geçmeden test et. Daha sonra resmi atarsın, ne tür kalibrasyonlar gerekiyor inceleriz

1 Beğeni

Tamamdır çok teşekkür ederim gerekli kalibrasyondan sonra basıp resmini atarımm :relaxed::relaxed::+1:t2::+1:t2:

1 Beğeni

bir tane test baskı aldım hız 500 mm/sn nozzle 220 tabla 95 derece (yatağa yapışsın diye yatak sıcaklığı yüksek yoksa yapışmıyor). ölçüleri 50mmx50mmx14mm olan bu baskı bitmesine yakın ken sadece dokunmam ile yerinden çıktı zaten köşeleri kalkmıştı yatağa yapıştı başta sonradan yerinden çıktı. Çok detaysız bastı. baskı öncesinde tabla ayarını ,exturder ayarını yaptım (ilk defa yaptım).

baskı tabladan kalktığından dolayı büyük ölçüde başarısız olmuş. Ayrıca sanki yine de biraz fazla ekstrüzyon var gibi gözüktü bana, extruder kalibrasyonunun ayarını tekrar kontrol edin

bu tabladan kalkma sorununu nasıl halledebilirim ? çünkü hiç tablaya yapışmıyor bazen . üründe yeni kalibrasyonu da iyi.

Bir tane şundan basarmısın Ender 3 Bed Level by Elproducts - Thingiverse bu tablanın ayrının nasıl olduğunu bize gösterecek bunu bastıktan sonra tabladan kaldırmadan fotoğrafını atarsanız iyi olur :smiley:

Ender 3 Bed Level by sahansudeepa - Thingiverse bundan basıyordum tam da

Bu da olur amaç tabla ayarını kontrol etmek ne de olsa :smiley:

testi yaptım üstünde bozulmalar var nedenini anlamıyorum ve sağ alt taraf tabladan hafif kalktı ve kenarlık kullanmam rağmen kalkıyor tabla ayarını düzgün şekilde yapdım sıcaklıklarım 230 a 95 olarak ayarlı başka tüelü tablaya yapışmıyor

bu kısım kalktı

Isıyı 200 dereceye çekmeniz lazım ve 95 derecede çok fazla 60 dereceye çekip ilk katmanı %120 de basabilirsiniz ayrıca şuradaki ayarları kullnmanızı öneririm cura sürümünüze göre en seçebiliriniz :smiley:

Bu derecelerde tablaya hiç filament bile yapışmıyor ama size bu ayarları yapıp neler olduğunu fotoğraf ile atayım :relaxed::relaxed:

Sizin dediğiniz şekilde yaptım tabla ayarımda aynı ama tablaya yapışmadı bile pla+ malzemem 200 e 60 derecede yaptım sonuç resimlerdeki gibi sorun tam olarak nerde anlayamadım :relaxed:

Yükleme: IMG_20210210_203525.jpg…

Yükleme: IMG_20210210_203536.jpg…

Bastığınız hız kaç? :grinning_face_with_smiling_eyes:

50 mm/sn yüzde 100 olarak basıyorum kalteyi bi yakalayamadım daha yeni bir kullanıcıyım inşallah kaliteli baskılar alabilirim sizi bu süreçte pek rahat bırakmayacağım gibi :relaxed::relaxed::relaxed:

Yarın discorda gelebilirmisiniz daha rahat konuşuruz?

Discord adım: Zorganight#2799

Maker kingdom da varım ve aynı zamanda istek gönderdim :relaxed: