F/p filament markası öneri?

Merhabalar 2 gün önce ender 3 pro aldım , ürünün yanında gelen beyaz filament bitti , PLA filament arayışına girdim fakat , bütçem sınırlı olduğu için makul fiyatta bir filament kullanmak istiyorum 100 tl bandında Elas3d - Fk filament arasındayım bir öneriniz var mı ?
Ayrıca 1 kg lik filament tahminen ne kadar gider süre olarak

İstanbul filament iyi diye biliyorum ayrıca bütçeyi aşar ama esun çok iyidir. Ne kadar sık baskı aldığınıza bağlı olarak uzun gider.

cevap için teşekkür ederim , doluluk oranı olarak Genelde %20 kullanılıyor , basacağımız türe göre değişkenlik gösterir fakat , mesela yazıcıyı upgrade etmek için gerekli malzemelerin basımında genelde %20 mi kullanmalıyım

Selamlar.

Tinylab’in filamentlerini kesinlikle öneririm fakat fiyatlarını en az 100₺ civarında gördüm. Daha uygun bir şey arıyorsanız Uzaras marka da önerebilirim.

İyi çalışmalar dilerim :upside_down_face:

1 Beğeni

Merhabalar,
Uzaras3d markaya bakabilirsiniz. Filamentin makarası ayrı satıldığı için baya uyguna geliyor. Sitelerinden bir makara alıp uygun fiyata filament alıp kullanabilirsiniz. Fiyatına göre ürünleri başarılı ancak kargo süreleri bana kalırsa uzun. Bunun farkında olarak alın.
Bi tık bütçeyi artırabilirseniz microzey ve porimada başarılı markalardır.
Doluluk oranı basacağanız parçanın kullanılacağı alana göre değişir. Ancak benim genel tavsiyem en ekstrem yerlerde kullanılacak olsa bile %60’tan fazla doluluk kullanmamanız. Eğer dolgu türü olarak Cura programında “Gyroid” seçeneğini seçerseniz %40 lık bir dolgu neredeyse %100’lük bir dolguya eşit olacaktır. Zamanla deneye deneye kavrarsınız zaten

1 Beğeni

Cevap için teşekkürler , deneyeceğim
Elas3d de karar kıldım şimdilik onu bir deneyeceğim uzarasa da bakacağım

Güncelleme!

31 Ocak 2021’e kadar Microzey’de indirim var. 3 adet ve üzeri satın alım yaptığınızda fiyatlar 85₺ oluyor. Filament alacaklar, bence kaçırmasın! :upside_down_face:

Benim gördüğüm kadarıyla filament markası bir yana filamenti satan yer de bir o kadar önemli. Dükkanın stok süreleri ve saklama koşulları en iyi filament markasını alsanız bile herşeyi berbat edebiliyor.
Bu nedenle güvendiğiniz, kalite istikrarını koruyan yerlerden alışveriş yapmanızı öneririm.

Bkz: Robotistan. :upside_down_face:

1 Beğeni