480 Watt / 50 Amper RGB Lamba Kontrolü Projesi Malzeme Listesi

Breadboarddan arduinoya bağlantı yapabilirsin istersen direk her şeyi lehimleyebilirsin o sana kalmış. :slightly_smiling_face:

Çalıştı bluetooth görüyor
Fakat lambalar sadece mavi yanıyor program ile renk değiştirirken lamba kısılıp parlıyor kapanıyor. Yani işlev oluyor fakat sadece mavi renkte kalıyor birde bluetooth modülü hc-06

HC-06 olması bir şeyi değiştirmez kabloları kontrol et veya bunun gibi farklı programlar dene;

Yok diğer programlarda aynı kablolarıda sorunsuz lehimledim ya kod içinde yada kabloların yerlerinde sıkıntı var gibi

Kodlarda bi sıkıntı olduğunu zanetmiyorum çünkü denedim birazdan tekrar deniyeceğim. Yaptığınız devrenin fotoğrafını atabilir misiniz? :slightly_smiling_face:

Bu arada mosfetlere direnç koymadım direnç tam olarak ne işe yarıyor?

Birde demişsiniz fakat hc-06 üzerindeki TXD=Arduino üzerindeki 13 pinine değil rx<-0 pinine bağlamam gerekmiyor mu aynı şekilde hc-06 üzerindeki RXD=Arduino üzerindeki 12 pinine değil tx->1 pinine bağlamam gerekmiyor mu?

Hayır kütüphane ile başka pinlere atayabiliyoruz. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Direnç koymak gerekiyor şemada ne varsa onu yap. Direnç olası fazla akımı engeliyor diye mosfet veya arduino bozulmasın ve pinlerden gelen parazitleri engelliyor. Hayır dediğim gibi 13 ve 12. pinlere bağlayın çünkü SoftwareSerialkütüphanesi kullanıyoruz.

Ama bana kütüphane verilmedi ki internetten araştırdım herkes benim bahsettiğim şekilde hc-06 bağlantısını yapıyor. Kimse 12-13 pinlerine bağlamamış ondan soruyorum.

Anladım kütüphane kod içinde fakat o kütüphane uygulamam içinde mevcutmudur arduino.cc yi kendi sitesinden indirdim

Burdaki linkten indirebilirsin;

hc-06 modülüm şuanda ısınıyor ve ışık vermiyor sanırım yaktım nasıl kontrol edebilirim yanık olduğunu bir koku gelmiyor.

Normalde ısınmaması gerekiyor bence yanlış bir bağlantı yaptın ve kartı yaktın. resimde görülen dirençleri tak belki kartı kurtarabiliriz. Acaba karta 12V mi verdin?
image