Ableton veya benzeri Daw kontrol arayüzleri

Merhabalar.
Arduino ile yeni tanıştım pek bir ısındım ancak bilgi herşeydir. 7 Yıldır saksafon çalıyorum ve sahnede mutlaka bir efektör lazım oluyor. Son birkaç yıldır Ableton adlı programı kullanarak entruman sesimi renklendiriyorum. Bunun için 4 ayrı kanal kullanıyorum. Her kanal aktif konuma getirildiğinde ayrı ayrı efektler veriyor. Bu kanalları aktifleştirmek için bir on/off butonuna ihtiyacım var. Bunun için ya bir midi klavye veya arayüz alıp sahnede yer kaplamasına göz yumucam ya da laptop klavyesinden kontrol edeceğim ki bu da sahne ortamında yer kaplayacak. Arduino ile tanışana kadar :slight_smile:
4 buton ile bu kanalları kontrol edebileceğim ve entrumanın üzerine yapıştırabileceğim bir arduino micro arayışındayım. Cihazı alsam bile kodlama kısmı gözümü korkutuyor. Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum. Teşekkürler şimdiden :raised_hand_with_fingers_splayed:

Merhabalar,
Leonardonun Keyboard kütüphanesini incelemenizi öneririm. Aynı zamanda internette Leonardo ile Klavye yapımı tarzı bir arama yaparak milyonlarca kaynağa ulaşabilirsiniz. Tabi klavye dediğime bakmayın leonardoya çeşitli butonlar bağlayacaksınız bu butonlarıda gerekirse 3b yazıcıdan pedal tarzı şeyler bastırıp kullanacaksınız. Bu arada reklam gibi olmasın ama ElectroHands kanalıma göz gezdirebilirsiniz. Bu kanalda müzik içerikli videolar çekiyorum. Yakın zamanda üşenmezsem nasıl midi yapılacağını çekeceğim. Daha önceden ses kartı falan yaptım belki ilginizi çeker. İyi günler dilerim. :slightly_smiling_face: