Akıllı Valiz Sistemi

İyi günler. Öncelikle ben akıllı valiz sistemi üzerine bir proje hazırlıyorum. Bu konuda takıldığım yerler var. İlk olarak şöyle düşündüm, kolumuzda bir bileklik olacak bu bileklik valiz ile bluetooth üzerinden bağlantıyı kuracak. Ek olarak bileklikte ve valizde GPS modülü olacak. Ancak valiz neye göre bilekliği takip edecek GPS ten sadece koordinat sadece bilgisi geliyor

Oncelikle hevesini kirmak istemem ama GPS kapali alanda calismaz…yada acik alanda olcak derseniz tamam…

1-) valizdeki gps o anki koodinati alacak ve yerini tespit edecek
2-) kullanicinin kolundaki gps konumu BT ile valize iletecek…
3-) valiz kendi konumu ile bileklikden gelen konuma gore nereye gitmesi gerektigini hesapliyacak ve ona gore hareket edecek…

Algoritma bu sekilde olabilir…diye dusundum…

Ben bunu ilk olarak arduino araba kiti üzerinde yapacağım. Bunun için arkada iki teker önde bir adet sarhoş teker olarak düşündüm. Arkada ki tekerlekler için iki motor kullanıcam. Bunun için hangi motorları kullanmalıyım ( step servo veya araba kitiyle birlikte gelen motorları kullansam yeterli olurmu) . Aynı zamanda devrede i beslemek için ne tür bi pil kullanmalıyom

Yani şöyle sarhoş tekerin olduğu yere step veya servo motor koyarak yönlendirmeyi sağlayacağım arkadaki motorlar ise hareket etmesini sağlayacak. Ön tarafa hangisini kullanmalıyım step mi servo mu