Arduino Çift Motor Sürücü Kartı Pin Bağlantıları

Merhaba,

Arduino mega ve linkteki sürücü kartını kullanarak 19:1 redüksiyon oranına sahip enkoderli bir dc motoru sürmeye çalışıyorum. Ne yazık ki uzun süre araştırmama rağmen sürücüye ait hiçbir datasheet ya da videoya ulaşamadım. Pin bağlantılarının neresinde yanlış yaptığımı söylerseniz çok sevinirim.

İzlediğim adımlar sırasıyla şu şekildedir;
Sürücü kartının besleme terminalinde gnd,motor1,motor1,motor2,motor2,power bölümleri bulunmaktadır. Power ve Gnd bölümlerini 11.1V lipo pil ile besledim.
Motorun enkoderini kullanmak istemediğim için motorun siyah ve kırmızı kabloları nı sürücü kartının motor1, motor1 kısmına bağladım.

Sürücü kartının kontrol terminalinde 5V, DIR1,PWM1,DIR2,PWM2,GND bölümleri bulunmaktadır. DIR1 pinini arduino meganın 7. pinine, PWM1 bölümünü ise 5. pinine bağladım. 5V ve GND pinlerini önce arduinodan beslemeyi denedim sonrasında sürücü kartının zaten lipo pil ile beslendiğini düşünerek beslemeden bıraktım ve aşağıdaki kodu yükleyerek sürmeyi denedim fakat hiçbir hareket yok. Sorun nedir ?

#define pwm1 5
#define DIR1 7
void setup()
{
  pinMode(pwm1,OUTPUT);			
  digitalWrite(pwm1,LOW); 
  pinMode(DIR1,OUTPUT);

}
void loop()
{ 
  digitalWrite(DIR1,HIGH);
  analogWrite(pwm1, 100);				
}

Merhabalar. Gerekli dökümanlar ürünün açıklamalar kısmında belirtilmiş. Gerekli dökümanları daha detaylı incelemenizi öneririm.
dökümentasyon

Cihad Bey,
Öncelikle vakit ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ederim. Ürünün açıklamalar kısmında bulunan dökümanları elbette defalarca kez inceledim. Dökümanlarda güç terminali bağlantıları, DIR ve PWM pinlerinin bağlantıları ile ilgili bilgi verilmiş. Aynı bağlantıları ve arduino kodlarını kullandığımda motor hareket etmedi. Ürünlerin fiyatı ne yazıkki çok yükseldiği için yanlış birşey yapıp ürünlere zarar vermeden buradaki tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim. Benim yaptığım bağlantılar görseldeki gibidir.

Burada herhangi bir yanlış bulunmuyorsa sürücü arızalı olabilir belki de ?

Ben teşekkür ederim. Genellikle kullanıcılar açıklamalar kısmını göz ardı edebiliyor ondan dolayı ilk orayı önerdim :slightly_smiling_face: . Bağlantılarda ve kodda bir problem gözükmüyor.
Şu videodaki benzer özellikte olan motor sürücüsünün kodlarını test edin.
Motoru bağladığınız pinlerden direk güç kaynağından enerji vermeyi deneyin belki motor pinlerini yanlış bağlamışsınızdır. Eğer düz bağladığınız zaman motor çalışıyorsa dediğiniz gibi motor sürücüsünde sorun olabilir.