Arduino ile uzaktan kontrol önerisi

Elimde Arduino Uno kartım var, uzaktan kumandalı bir gemi yapmak istiyorum, öncelikle Bluetooth kontrollü yapmak için HC-05 modülünü aldım fakat işler hale getiremedim ve menzilinin de kısa olacağını düşündüm(suda yüzdüreceğim için menzilinin uzak olması önemli). Sonrasında RF kontrolcülerle yapmaya karar verdim ve mağazadan RF alıcı-verici olmak üzere iki modülü de aldım, fakat elimde tek Arduino var, ve bunu da gemiye alıcıyla koymayı düşünüyorum, yani vericiyi çalıştırıp sinyal göndereceğim bir cihaz yok elimde. Bu durumu düşünüp 433 Mhz beyaz 8 kanallı(gemide hız kontrolü, dümen kontrolü, ışıkların kontrolü gibi çok fazla değişken olduğu için 8 kanallı tercih ettim) RF uzaktan kumanda da almıştım alıcı modülle birlikte kullanmak için fakat sitede yazdığına göre kumandanın çalıştığı özel bir sistem varmış. Şu durumda RF kontrollü bir gemi için nasıl bir sistem kursam mantıklı olur. RF alıcı modülü Arduino’yla kullanıp elimdeki kumandayla kontrol edebilir miyim? Önerisi olanlara ve yardımı dokunacaklara şimdiden teşekkürler.

433-mhz-8-kanal-rf-elcik-kumanda-26899-57-K (1)

433-mhz-rf-kablosuz-vericitransmitter-31643-85-K

433-mhz-rf-kablosuz-alicireciver-13180-85-K

merhaba;
aldığınız kumanda rf alıcı verici setine uyumlu olmaz en az iki arduino ile kontrol etmeniz gerekir. kullanacağınız projede kumandalı rf röle kartlarını tercih edebilirsiniz. o kartlada herhengi bir programlama yapmanız gerekmez.