Arduino Leonardoyu bilgissayar algılamıyor

Merhabalar
Daha önceden Windows 10 da kullandığım Arduino Leonardoyu Windows 8 takınca çalışmadı Bu arada klon değil ve zaten önceden de sorunsuz kullanıyırdum ne yapmalıyım

usb kablonuzu kontrol edin eğer kablonuz sağlamsa reset tuşuna basılı tutarken takın bilgisayara

Merhabalar. Manuel driver yükleme yapmayı deneyebilirsiniz. İlk önce internete arduino leonardo driver download diye aratıp dosyayı indirin.
Aygıt yöneticisini açın. Diğer araçlara gelip arduino leonardoya sağ tıklayıp yazılımı güncele buttonuna tıklayın.

Bilgisayarımdan yazılımı tara’yı seçin.
image

Göz at deyip indirdiğimiz dosyayı seçin.
image

Bir kaç dakkika sonra işlem tamamlanacak.

Windows 8 Oto Driver Yüklemesi Yapmıyor Diye Biliyorum O Yüzden ElectroHands’in Adımlarını Takip Edersen Sorun Büyük İhtimalle Çözülecektir

Merhabalar, benzer sorun bende de mevcut. Arduino Leonardo Klon üzerine bir kaç kez farklı kod yazdım ancak en son denememden sonra kartı bilgisayara taktığım vakit bilgisayar kartı görmüyor. Kart üzerindeki butona bastığım vakit bilgisayar kartı 3-4 saniye görüyor ancak sonrasında kart üzerindeki sarı L ışığı sönüyor ve kartı görmüyor bilgisayar. CH340 ve CH341ser driverleri kurdum ancak düzelmedi. Farklı bir pc de denedim tekrardan aynı sorun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.