Arduino nano bilgisayar görmüyor acil

arduino nano nun ch340 driver ı yüklü olmasına ramen port u bulamıyor aygıt yöneticine giriyorum cihaz bağlı gözukmüyor ch340 old boardler seçiyorum yine olmuyor ama ışıkları yanıyor sebep ne olabilir

Ah be abi
ben 11 yaşındayım ben bile ona benzer bişi yaptım
aynı senin senin gibi yerlerde süründüm
seninki gibi algılamasada bitirdik
bilgisayarına komple format at başka çözüm yok
istemiyosan vazgeç (vazgeçmen tavsiye edilir :skull:)

başka bilgisayarlardada denedim olmuyor keşke olsa

belki görüyor , sen farkında değilsin!
aygıt yönbeticisini aç. bağlantı noktasına bak.
sen ch 340 driver yüklerken cihaz bağlımıydı bilgisayara?
cihaz bilgisayara arkadan bağlı olması gerekir , hiç bir ara usb kablo kullanıllmaz ( buna dikkat et )
devreyede gerekli olan voltajı ver ve sonra yeniden dene
benim başka bilgim yok . üzgünüm
bu cihazlarda yazılım öğrenmenin veya eğlenmenin imkanı yok, ileri düzey yazılım bilgisi gerekli.
ben 3 aydır savaş halindeyim robotistanla. on bir kaç gün daha bekliyeceğim. sonra ağzımı bozacağım. ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.
bu tür malzemelerin 18 yaşından küçük çocuklara satılması uygun değil
sana başarılar dilerim

Merhaba;

Büyük ihtimalle Arduinonun klon versiyonunu kullanıyorsunuz. Bu durumda bilgisayarınıza driver yüklemeniz gereklidir. Basit bir programcık yazılmış. Windows sürümünü indirip kurulum yaptıktan sonra tüm Arduino kartlarını sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.
Aşağıdaki adresi ziyaret ediniz.

“bu tür malzemelerin 18 yaşından küçük çocuklara satılması uygun değil” düşünceniz hiç doğru değil. Sana zor geliyor olabilir ama tanıdığım tüm 18 yaş altı makerler -ki buna ben de dahilim- başladıkları robotik projelerini gerekli araştırma ve emek ile kolaylıkla bitirebilen ve bundan zevk alan insanlar. Ha ben yazılımı seviyorum ama robotikte iyi değilim diyorsan Python öneririm. :slightly_smiling_face:

PC doesn’t recognize my board CH340 chip - Using Arduino / IDE 1.x - Arduino Forum