Arduino Nano DS3231 Matrix7219 hk

Değerli arkadaşlar merhabalar, Arduino Nano ile RTC Saat Modülü(DS3231) Matrix7219 led de yazdıramıyorum. Kütüphaneden DS3231 Simpeyi açıyorum yükleme yapıyorum, seri port ekranında saatimin ve tarihin doğru yazdığını ve aktığını görebiliyorum, fakat sorunum şu bu gördüğün tarih ve saati Matrix7219 da yazdıramıyorum(göremiyorum)sebebi neden kaynaklanıyor, yardımlarınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim.

önce matrix ledi test etmek için bir örnek devre çalıştır matrixi test et. Eğer 2side sorunsuz çalışıyorsa matrixi test ettiğin kodda matrixe yazı girilen kısıma bir değişken ataması yap yine test et değişken sorunsuz geliyorsa matrixe o değişken yerine 3231in saat dakika saniye değişkenlerini yazarsın

Öncelikle ilgine teşekkür ederi Sn.Kaymaz, Matrix ledi test ettim kayan yazıda sorun yok o çalışıyor, ben kayan yazı olsun veya olmasın fark etmiyor sorunum DS3231 saat modülünü kütüphaneye yüklediğim ve test için çalıştırdığımda seri port ekranında saat ve tarih doğru geliyor yükle dediğimde Matrix7219 da çalışmıyor anlamsız ledler yanıyor sanırım proğramın içinde bir ayarı eksik yapıyorum hangisini bulamadım yani kendim kod yazmadım kütüphaneden hazır kodu kullandım. Sorunum devam ediyor.Teşekkürler

kodunuzu ve devre şemanızı buraya atarsanız yardımcı olabiliriz

1 Beğeni
#include <Wire.h>
#include <DS3231.h>

DS3231 clock;
RTCDateTime dt;

void setup()
{
  Serial.begin(9600);

// Initialize DS3231
  Serial.println("Initialize DS3231");;
  clock.begin();

// Set sketch compiling time
  clock.setDateTime(__DATE__, __TIME__);
}

void loop()
{
  dt = clock.getDateTime();

// For leading zero look to DS3231_dateformat example

Serial.print("Raw data: ");
  Serial.print(dt.year);   Serial.print("-");
  Serial.print(dt.month);  Serial.print("-");
  Serial.print(dt.day);    Serial.print(" ");
  Serial.print(dt.hour);   Serial.print(":");
  Serial.print(dt.minute); Serial.print(":");
  Serial.print(dt.second); Serial.println("");

delay(1000);
}

En basıt kayıtlı kod olmasına rağmen Matrix7219 da yazdıramıyorum sebebi ne olabilir. Teşekkürler

Bu kodu zip indiriyorum Arduino kitağlığına ekleyemiyorum bunu nasıl ekleyebilirim. Teşekkürler

burda matrixe yazdırmak için herhangi bir komut yok

1 Beğeni

O Komutu arduino içinde olanı kullandım, kodu hangisi yazarsanız onu deneyebilirim.Teşekkürler

#include <Wire.h>
#include <DS3231.h>

DS3231 clock;
RTCDateTime dt;

void setup()
{
  Serial.begin(9600);

// Initialize DS3231
  Serial.println("Initialize DS3231");;
  clock.begin();

// Set sketch compiling time
  clock.setDateTime(__DATE__, __TIME__);
}

void loop()
{
  dt = clock.getDateTime();

// For leading zero look to DS3231_dateformat example

Serial.print("Raw data: ");
  Serial.print(dt.year);   Serial.print("-");
  Serial.print(dt.month);  Serial.print("-");
  Serial.print(dt.day);    Serial.print(" ");
  Serial.print(dt.hour);   Serial.print(":");
  Serial.print(dt.minute); Serial.print(":");
  Serial.print(dt.second); Serial.println("");

delay(1000);
}

Sistemde olan bu kodu çalıştırdım sorunsuz yükleme yaptı ve çalışıyor görünüyor. Bunuda seri port ekranında tarihi ve saati doğru gösteriyor. Ben ise bu saat,tarih ve dereceyi Matrix7219 da da görmek istiyorum elranda kayan saat yok sistem çalışıyor görünüyor, yardırmada yani matrix ekranında hiç bir şey görünmüyor. Teşekkürler

Yazmış olduğunuzu yapmaya çalışacağım, tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim