Arduino Örümcek Robot

Merhaba abimler arduino ile örümcek robot yapıyorlar, kodu atamadıklarını söylediler ve ben kodu attım. Fakat bluetooth ile veri göndermememe rağmen robot hareket ediyor. Yamuk açıyla duruyor, kodu nereden bulduklarını hatırlamıyorum bulursam paylaşacağım, ve bağlantı şemasınıda bulamadım? Yabancı kaynaklara giriyorum uygulama yok, şema yok…

Merhaba,
Servolar genellikle akımın veya gerilimin yeterli beslenmediği zaman titrerler. Robotu neyle beslediklerini kontrol etmenizi öneririm. Bir ara bu projeyi yapmaya çalışmıştım ancak üşengeçliğim sonucu projeyi yapmaktan vazgeçtim. O srada bulduğum kaynakları müsait olduğum zaman sizinle paylaşacağım.

Merhaba,
Aynı projeyi ben de bi ara yapmıştım ve yapamadığım yerleri aşağıdaki instructables sayfasından bakmıştım sizde buradan bakabilirsiniz. Ayrıca hareket ediyor derken ileri geri mi gidiyor yoksa titriyor mu?

Hareket ediyordan kastığım bildiğin eklem yerlerinden servolar normal bi şekilde hareket ediyor ama bir data göndermiyorum

hocam birde servoları yere gelmiyor yürümeye çalışıyoe instructables tan attığınız örneğe bakarak bağladım kodda o ama 1 yer var sürekli o bacak havada kalıyor

Tekrar merhabalar,
O bacaktaki servoyu ayrı test edebilirmisiniz?

Hocam bluetooth kopma sorunu bluetoothun yanlış bağlanmasındanmış, ve abimler robotu ters yapmış. Robotu ters çevirince robot azda olsa yürüyor, fakat bazı mekaniksel sorunları var, onlarda zamanla halledilecek, yine de teşekkürler!