Arduino Otto Robot'da Servo Motorların Açılarını Nasıl Ayarlayabilirim?

Merhaba ben geçen günlerde bir Otto robot kodu yazmak istedim fakat bir hatayla karşılaştım, hata DC motorların kodunda. DC motorları açılarını nasıl ayarlayacağımı bilmediğim için kafamdan bildiğim kadarıyla bir kod oluşturdum fakat dediğim gibi kodu Arduino’nun IDE’sinde kontrol ettiğimde IDE hata buldu hatayı düzeltmeye çalıştım fakat bu konulara çok fazla hakim olmadığım için başarısız oldum.

Eğer aranızda bu konulara hakim olan ve bu tarz DC motor kodlarından anlayan birileri varsa lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Kod aşağıdaki gibi. :arrow_down: :arrow_down: :arrow_down:

#include <Servo.h>

Servo robotsagalt;
Servo robotsolalt;
Servo robotsagust;
Servo robotsolust;

int buton = 8;

void setup() {
robotsagust.attach(4);
robotsolust.attach(5);
robotsagalt.attach(6);
robotsolalt.attach(7);
}

void loop() {
if (digitalRead(buton)==1)
robotsagalt= 60;
robotsolalt= 60;
robotsolust= 80;
robotsagust= 80;
else
robotsagalt= 1;
robotsolalt= 1;
robotsolust= 1;
robotsagust= 1;
}

Kodumdaki hata DC motor açı ayarlarında olduğunu biliyorum ama bir türlü hatayı düzeltemiyorum eğer aranızda koddaki hatayı düzeltebilecek veya daha iyi bir kod önerebilecek biri varsa lütfen bana cevap yazın.

:sunflower::butterfly:Herkese iyi günler dilerim :sunflower::butterfly:

1 Beğeni

Merhabalar,
Öncelikle galiba robotsagust= 80; tarafında 80 dereceye getirmeye çalışıyorsunuz gibi onun yerine robotsagust.write(80); yazın. Kolay gelsin :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Çözümün bu kadar kolay olacağı aklıma bile gelmemişti, beni aydınlattığınız için çok teşekkürler. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni