Arduino Robot Bluetooth'la Çalışmıyor

Şimdi ben bir Arduino robot yaptım ve çalışıyor ama buluetoot la çalışmıyor nedeni ne olabilir acaba?

Merhaballar,
Kabloları sökün ve tekrar yapmayı deneyin elbet bir şeyler gözünüzden kaçmış olabilir ve resimde görülen şekişde bluetooth modülünüze dirençleri bağlayın. Eğer olmadıysa bi kodları gözden geçirmemiz gerekebilir. :slightly_smiling_face: image

Sorunu biraz daha detaylı yazabilirsen sana daha fazla kişi yardımcı olmak isteyecektir. Bluetooth modül mü arızalı, voltaj problemi mi var? Hangi testleri, ölçümler yaptın? Konuyu biraz daha açar mısın?

Robota kodu yüklediğim de çalışıyor ama buluetoot u bağlandığında motorlar çalışınca buluetoot modülündeki ışık gidiyor sasede yok yanlışta yok

Eğer motorlar çalıştığı zaman ışıklar sönüyorsa güç yetersizdir. Robotu ne ile besliyorsunuz? :slightly_smiling_face:

18650 lityum li_on pil bost converterle besliyorum 7 volta çıkartıyorum

Dediğim gibi büyük ihtimalle güç yetersizdir. Çünkü li-on pil 4V de 2.5 amper güç veriyor ama boost vererek amper düşer yani 1 amper falan kalır. 1A gücün size yeticeğini zanetmiyorum li-on pile paralel başka piller bağlayın veya 2s pil takmayı deneyin. :slightly_smiling_face:

5 Beğeni