Arduino Uno DC motor

Merhaba ben ürün sayma ve kutulama sistemi yapıyorum ve konveyör bant sistemi lazım bunun için basit bir dc motorla bu bandı çalıştırmayı düşünüyorum fakat şöyle bir durum var dc motoru nasıl bağlarım motor mili arıyorum bulamıyorum hiç biryerde size sormak istedim?

Merhaba,
Motorunuz ne fotoğraf atabilir misiniz? Motor ucu kaç mm? ve biraz daha konuyu açar mısınız bant genişliği, sensör falan ollucak mı? :slightly_smiling_face:

Dc motor oyuncak motoru size link atayım Bi bakar mısınız aynısını yapmak istiyorum ama motoru mile nasıl takacağımı bilmiyorum

Gönderdiğiniz linkteki videoda adam bandın yerleşeceği yere pvc boru yerleştiriyor, yanlarına da karton, kartonun ortasına da bir çubuk, o çubuğu motora tuturmak için isterseniz direk yapıştırabilirsiniz. Çubuğu uzun kalın bir kürdandan bile yapabilirsiniz. 3d yazıcınız varsa bir mil tasarlayabilirsiniz, Mil Aktarıcı kullanabilirsiniz veya her elektrikçide bulunan resimde de görülen klemenslerden alabilirsiniz. Klemensin vidalarını sökün içindeki metal bloğı çıkartıp tekrar vidaları takabilirsiniz isterseniz. Seçim sizin. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:
image

Mil aktarıcı ile nasıl yapabilirim? Bilgi verebilir misiniz?

Mil aktarıcı olarak dediğim gibi istersen alırsınız isterseniz klemensten yaparsınız. Kartonun ortasındaki çubuktan bahsediyorsanız kalın ve biraz daha uzun kürdanlar var ondan yapabilirsin. :slightly_smiling_face:

Anladım ama dc motorun ucunu nasıl bağlayacağım onun ucunun bağlantısı zor o kısmı anlayamadım

Klemensten veya motor milinden yapabilirsiniz :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face: Yukarda yazdım :blush:

Peki kürdan olsaydı dc motorla nasıl bağlantı kurabilirim kürdanın da ucu yok dc motorun da birbirine nasıl bağlarım?

Videodaki motorun aynısını kullanmayacak mısınız? :slightly_smiling_face:

Evet öyle ama dediğim gibi kürdan la nasıl bağlantı yapacağım ikisininde ucu yok ki

Umarım resimde anlatabilmişimdir. Resimde görülen metal parça klemensin içinden çıkan şey. Elektrikçiden biraz daha büyük klemens alırsanız videodaki motorun ucuda sığar. İyi akşamlar. :slightly_smiling_face:

Bu sitede yok mu acaba olsa daha iyi olur toplu sipariş vereceğim?