Arduino Uno Klon'a Kod Yükleme

Yapmak istediğin projenin linkini atabilir misin? :slightly_smiling_face:

Güç kaynağını motor sürücüye bağla ve arduino lerini birleştir bu şekilde deneyebilir misin?
:smiley:

https://youtu.be/xBDhFkeM-WY inşallah olmuştur link :thinking:

Direk motorları motor sürücüyle ile mi çalıştırmamı istiyosun bluetooth devre dışı bırakarak güç bağlayıp motorları bağlayarak

Hayır güç kaynağını sürücünün + ve - sine bağlamayı deneyin. :smiley:

O şekilde bağlı zaten paralel olarakta ordan aurdınoya gidiyor güç + ve -

Başka ne yapabilirim motor sürücüyü sadece motorları çalıştırmak için kodlayıp aurdinoya bağlıyıp deyinim mi sizce?

Linki attım size başka neler yapabilirim çalıştırmak için sistemi kabloları falanda ölçtüm bazırda sağlamlık adına

Motorlar çalışıyor mu denediniz mi? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Evet denedim direk enerji verdim sıkıntı yok sadece aklıma takılan şu var bendeki izlediğim videoda motorlar karşılık bağlı araç bu arada bu ben yan yana bağladım

motorların nasıl bağlandığı ile ilgili bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum motor sürücü de sıkıntı olabilir değiştirmeyi dener misiniz?

En son benimde aklıma artık o geldi bugün direk aurdıno üzerinden çalıştırıcam kodlamasını buldum artık oda olmazsa değişime gidicem

Motor sürücü kartı arızalı çıktı değişim yapıldı proje çalısti arkadaşlar destek için teşekkürler

Sorun kodunu paylaşırsanız daha iyi anlaşışır ve başında // olan kodlar yorum satırıdır derleyici tarafından işlenmedikleri içinde bir sorun olmaz

Problemi çözdüm yazdım teşekkürler motor sürücü kartında arıza çıktı bu aurdınoya korna kodu nasıl ekleyebilirim araç yaptım bluetooth kontrollü telefondan yönlendirme yapıyorum rc car bluetooth programı ile program içerinde korna gözüküyor yön tuşlarının olduğu ekranda ve korna olarak ne kullanabilirim

Korna olarak buzzer kullanabilirsin. :slightly_smiling_face:

Anladım kodunu nasıl ekliycem ve telefondaki uygulamadan kullanıcam

Kodunuza bunu ekleyin;

else if (state == '?'){ //? yerine uygulamadki boş bir butonun değerini girin
      digitalWrite(korna, HIGH); //korna yerine buzzeri bağladığınız pini girin
   }  

Bir de kodunuzun en son kısmını bunla değiştirin;

/************************Stop*****************************/
 //Gelen veri 'S' ise arabayı durdur.
   else if (state == 'S'){
       analogWrite(motorA1, 0);  analogWrite(motorA2, 0); 
       analogWrite(motorB1, 0);  analogWrite(motorB2, 0);
       digitalWrite(korna, LOW); //korna yerine buzzeri bağladığınız pini girin
   }  

Teşekkürler uygulamadaki boş buton v olarak geciyor aurdino üzerindede 2 gircem koda boş oda o kadar sanırım birde far için kod vermiştiniz başka bir arkadaşa onuda aldım bende //Far Bağlantısı
int onFar=7; //Ön far pini
int arkaFar=2; //Arka far pini bunu koda eklediğimde butonsuz direk mi çalışır çünkü buton ataması yoktu

Merhaba uzun zaman sonra ben yine bu araba çalıştirma kurma işine girdim o zaman çalıştırmıştım arduinoya kodu yükleyip hatta sağolun çok yardımcı olmuştunuz kodu düzeltmiştiniz fakat şimdi tekrar arabayı kurup yükleme yapmak istedim program falan baya güncellenmiş bense ilk aşama ögrenmede kaldım:) sorum şu ben kod yükleme programında değişiklik falan mı yapmam lazım Arduino uno clon kullanıyorum