Arduino Uno Kod Yüklenmiyor

Selamlar. Daha öncesinde Arduino ile birkaç çalışma yapmış olsam da hepsi hazır kodlardı. Bende Arduino’yu öğrenmek adına ‘’ Arduino Süper Başlangıç Seti’'ni satın aldım. Lakin Uno ile bir sorun yaşıyorum. Driverlar güncel olmasına, hatta portu Arduino Ide’de görmeme rağmen karta kod yükleyemiyorum. Biraz araştırdım CH340 olduğu için driver sorunu olduğunu düşündüm ama zaten portu görüyorum. Daha önce Uno, çok yakın bir zamanda Pro Micro kullandım ama böyle bir problemle karşılaşmadım. Karta herhangi bir devre elamanı bağlı değil, statik poşedinden çıkarığım gibi bilgisayara bağladım. Kartın bozuk olma olasılığı nedir?

Arduino:1.8.14 Hourly Build 2021/04/30 05:33 (Windows 10), Kart:"Arduino Uno"

Çalışmanız programın 444 bayt (1 %) saklama alanını kullandı. Maksimum 32256 bayt.

Global değişkenler belleğin 9 byte kadarını  (0%) kullanıyor. Yerel değişkenler için 2039 byte yer kalıyor. En fazla 2048 byte kullanılabilir.

Taslak yüklenirken bir hata oluştu

avrdude: ser_open(): can't set com-state for "\\.\COM3"

This report would have more information with
     "Show verbose output during compilation"
     option enabled in File -> Preferences.

Direkt olarak “destek@robotistan.com” adresine yazabilirsiniz. Kartınız yüksek ihtimalle bozuk…

Pazar sabahı yazmıştım zaten destek ekibine, 1 saat önce de mail attılar 48 saat içerisinde dönüş yapılacağına dair. Neyse bekleyeceğiz artık. Teşekkürler bilgi için

Hangi e-posta adresinden yazmıştınız acaba? Ben bir el atayım. :upside_down_face:

ylmz.tolga75@gmail.com ile yazmıştım. İşleri hızlandırabilirseniz ne mutlu bana :slight_smile: