Arduino Unoyu bilgisayara tanıtamama

Geçen aylarda proje ödevim için arduino uno almıştım. Bu hafta projeye başladım bir kısmını bitirdim ama ne yaptıysam arduino unoyu pc ye tanıtamadım. Tanıtamadığım içinde projeyi tamamlıyamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

ch340 driver kurulu mu?
usb kablo sağlam mı?
usb taktığınızda"Usb Aygıtı Tanınmadı" hatası alıyor musunuz?

1 Beğeni

3 adet kablo ile denedim 2 tanesi sıfır 1 tanesi yazıcının kablosu idi gene görmedi. Driverını kurdum gene tık yok. Usbler ile taktığım zaman sadece arduino üzerinde 2 adet kırmızı ışık yanıyor ama bilgisayardan hiçbir türlü drink diye bile ses bile gelmiyor. 2 adet pc değiştirdim gene görmedi.

Merhaballar. Arduino uno modelini IDE üzerinden doğru seçtiğinize emin olun. Ch340 ve FT232 driverlerini kurun. Bilgisayarın USB portunun çalıştığına emin olun.

1 Beğeni

Dediğiniz her şeyi yaptım ama hala tık yok. Tüm portları denedim sadece arduino üzerinde ON ile L ışıkları yanıyor. Başka hiçbir tepki vermiyor.

@Emre_Hizli son zamanlarda üretilen arduino kartlarında (2021-kasımdan günümüze kadar) rx-tx ledleri kısa devre olarak gelebiliyor son zamanlarda başına gelen birçok arkadaşım oldu eğer imkanınız varsa (2. bir arduino kartınız veya usbasp programlayıcınız) o şekilde program yüklemeyi deneyin

1 Beğeni

Yardımınız için teşekkürler. Artık yeni bir arduino alacağız yapacak başka bir şey yok herhalde. Önerebileceğiniz bir site falan var mı ? Malum robotistan.com dan aldım daha kullanmadan böyle şeyler yapması biraz beni tedirgin etmedi değil.

şehrinizde varsa elektronik malzeme satanlar gidip ordan alabilirsin hem biraz pazarlık şansınız olur malum 80-90 lira fiyatı var hemde deneme şansınız olur