Arduino ve esp8266

kolay gelsin arduino uno ve esp8266 wifi modülü kullanarak çiçeksaksısını nem sensörü ve otomatik sulama sistemi yapmam için yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

Merhaba,
Tam olarak nerde sorun yaşıyorsunuz? :slightly_smiling_face:

hangi parçaları alacağımı bilmiyorum
yazarmısınız
arduino uno
esp8266
nem sensörü
devamını yazarmısınız

Evet esp8266 ile yapabilirsiniz ancak NodeMcu ile bu projeyi çok daha stabil çalışmasını sağlayabilirsiniz.

NodeMcu ile yapmak isterseniz

NodeMcu
Motor Sürücü Kartı
Nem Sensörü
Dalgıç Pompa
Dişi-Dişi Jumper Kablo
Dişi-Erkek Jumper Kablo
Dalgıç Motor İçin Adaptör veya Güç Kaynağı

Arduino ile yapmak isterseniz

Arduino Uno
ESP8266
Motor Sürücü Kartı
10uF kondasatör(Bazen ESP8266 3.3V ve GND pinlerine kondansatör lehimlemek gerekebiliyor)
Nem Sensörü
Dalgıç Pompa
Dişi-Erkek Jumper Kablo
Erkek-Erkek Jumper Kablo
Dalgıç Motor İçin Adaptör veya Güç Kaynağı
Araç gereç ve isteğe göre breadboard

SET

Eğer malzemeleri teker teker almak istemiyorsanız Robotistanın NodeMCU IOT Proje Geliştirme Seti - Arduino IDE ile Programlanabilir (E-Kitap Hediyeli) setinden alabilirsiniz. Bu sette Çiçek Sulama, Lamba Kontrol ve Yangın Sensörü gibi projeler var. Aynı zamanda bu projelerin yapılış videosu ve satın alma sayfasının açıklama kısmında bulunan PDF kitabı da indirebilirsiniz. İçinde bulunan malzemelerle farklı projelerde yapabilirsiniz.

teşekkürler öncelikle arduino ile yapmak istiyorum ben dalgıç motor için adaptör linki bırakmamışsınız onu nereden bulacağım.birde kod kısımlerını nerden bulacağım teşekkürler…

Rica ederim. Motor için 6V 250mA işini görecektir. Robotistanda adaptör kalmamış mahallenizdeki elektrikçiden bulabileceğinizi düşünüyorum. NodeMcu yapmak isterseniz zaten videoda kodları verilmiş ve internette binlerce kaynak var. Arduino ile de internette binlerce kaynak var. Siz malzemeleri alın sizin malzemelerinize göre ben kodu yazarım. Malzemeler geldikten sonra buradan beni etiketleyin müsait anımda hemen ben kodu yazarım. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Merhabalar,
Robotistan’da bunun için bir set ve blog yazısı var ihtiyacınız olacak her şeyi oradan bulabilirsiniz.