Ayarlanmış Derecedeki Sıcak Suyu Görünce Devreyi Kesme

Merhabalar, foruma bugün katıldım, aranızda olmak çok güzel. Bir projem için gerekli bir devre kesiciye ihtiyacım var. Bu devre kesici kaç dereceye ayarlıysa onu algıladığında suyu ısıtan rezistansı durduracak bir nevi kettle tarzı. Bunu hangi düzenek ile sağlayabilirim basitçe, rezistans 3500w lık. Yardımlarınız rica ediyorum

Merhabalar,
Foruma hoş geldiniz. Sizi de aramızda görmek çok güzel :blush:. Aşağıdaki blog sayfasını incelemenizi öneririm. Orada tüm detaylar anlatılmış. Led yerine röle kullanabilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum bundan sonra sizlerleyiz umarım :slightly_smiling_face: cevabınız için ayrıca sağolun. Sistemi inceledim. Peki bu ürün endüstriyel bir ürün haline dönüşme durumunda da yine arduino mu kullanacağız? Sadece röle, termostat ve gerekli ara elemanlı bir sistem nasıl oluşturabilirim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Rica ederim umarım hep birlikte kalırız. Bu işlevi gören bir elektronik devre çizebilirim ancak endüstriyel şartlara dayanamayabilir. Onun için arduino ile yapmanız önerimdir. Hem ilerde belki daha farklı şeyler eklersiniz.

1 Beğeni

Seri imalata ve endüstriyel kullanıma da geçse arduino ile olur bu iş diyorsunuz yani doğrumu hocam

1 Beğeni

Nasip olursa bu durumun kesinleşmesine göre bir prototip hazırlayacağım

1 Beğeni