Creality CR-10 S5 Upgrade Önerisi

Öncelikle merhaba arkadaşlar. İki yıldır kullanmış olduğum Creality CR-10 S5 bir yazıcım var.
Bir buçuk hafta önce civarlarında yeni bir yazıcı satın aldım (Creality CR-6 Max) ve bu yazıcı ile ilk baskımı almaya başladığımda inanılmaz sessiz çalıştığını gördüm. Hani bir reklam vardıya " Bu kadar mı farkeder, gençleştim resmen." diye aynı o şekil gençleştim bende.
Soruma gelecek olursak, Ben bu CR-6 Max’teki sessizliği CR-10 S5 printerımda da istiyorum, bunun için yapmam gereken upgrade leri bilmiyorum, pek anladığımda söylenemez.
Bilen arkadaşlar var ise ve bana şunu şunu alıp değiştirmelisin tarzında cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Öncelikle merhabalar,
Öncelikle bunun için büyük bir bütçe gerekli çünkü anakart, fankar, sürücüler vb. Kısımlar değişecek ayrıca motorlara dumper denilen parçalar gelicek eğer bütçeniz var ise detaylı anlatabilirim

Merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim.
Bu değiştirmem gereken parçaların tümünün maliyetini bilmem gerek. Bütçem var ama şöyle var, eğer yapacağım upgradeler 3 4 bin liraları bulacaksa yapmak biraz saçma olacak, bunun yerine yazıcıyı satıp yeni aldığım yazıcıdan bir tane daha almak daha mantıklı geliyor, yani bütcem 2 bin TL gibi düşünülebilir ama 2 bin TL leri geçecekse eğer satmak daha mantıklı geliyor.

merhaba;
aslında önereceğim upgradeler 4.2.2 anakart direct drive mod veya dual drive extruder ve bltouch upgradeleri olacaktır.