Creality Ender 3 V2 Eksen Montaj Sorunu

Merhabalar robotistandan Aldığım Ender 3 V2 modelinin montajını yaparken x eksenini z eksenine taktığımda Youtube videosundaki Creality Ender 3 V2 3D Yazıcı Montaj ve İnceleme - YouTube 13. dakika 55. saniyedeki x eksenini z eksenine yaparken z eksen motorun üzerindeki aparatı çevirerek x eksenini aşağı indirme hareketini yapamamaktayım. Aparatı tam sıkı ve yarım sıkı vidalamayla denediğimde de aparatın üzerindeki T type screw hareket etmemekte. montaj aşamasında yarıda kalmış vaziyetteyim bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Merhaba. Eğer tekerlekler tam oturmamışsa veya çok sıkı ise tekerlek ile demir levha arasında tekerleğe bağlı bir somun vardır. Onunla tekerlekleri gevşetebilirsiniz. Taktıktan sonra tekerlek ayarını tekrar yapın.

1 Beğeni

Fotoda işaretlediğim somuna T type screw’i yerleştirene kadar tekerler rahat bir şekilde hareket etmekte, somuna yerleştirdiğim anda sorun başlamakta tespit ettiğim kadarıyla

O somunun ilk başları zor girmesi normal bende de o şekilde. Önemli olan normal bir şekilde girdiğinde zorlanma yapmaması.

1 Beğeni

x eksenini z den çıkarttım, sonra da z eksen motorundaki t type screw’i çıkarttım motordan önce x eksenindeki somun deliğine montajlayıp z eksen motoruna geri taktım ve sorun çözülmüş gibi görünüyor bir kaç test yapıp ileride sorun çıkartabilir mi ona bakacağım sadece. Desteğiniz için teşekkür ederim :smiley:

1 Beğeni