Creality Ender 3 V2 SD Kartı taktıktan sonra ekranım gitti

Kurulumları tamamladım ardından tablayı ayarladım fakat sd kartı takınca ekranım gitti ve ne yaptıysam geri gelmedi… Problem teknik olabileceğini düşündüğüm için iade etmeyi düşünüyorum.

Merhaba,
SD kartını takınca ekran gidiyorsa taktığınız SD kartta sorun olabilir. Başka bir SD kart ile dener misiniz? Bir de bu bazen Crealty’in yeni sürümlerinde hata çıkabiliyor. Birazcık daha eski bir sürüm kurabilir misiniz? Bir kaç kaynaktan okuduğuma göre dediğim gibi sd kart sürümünden kaynaklanıyor galiba Marlin-2.0.1 – V1.0.2 (Factory Firmware) sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Maalesef 3b yazılılarla çok tecrübem olmadığı için daha fazla yardımcı olamayacağım. @Huseyin_Avni 'nin belki daha önce yaşadığı bir sorundur. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Merhabalar,
Öncelikle başka bir sd card ile denermisiniz? sonra ekran gitti derken güç varmı yani küçük bir parlaklık varmı yoksa tamamen mi kapalı?

Merhaba sd kart takılı durumdayken açınca benimde aynı sorun oluyor ve sd kartı biçimlendirip yazılımı içine atıp cihazı açınca yazıcı kendisine format atmış oluyor. Bu sorunu ben çözemedim elektrikler kesildiğinde kaldığı yerden başlama özelliği olduğu yazıyor creality sitesinde ama sd kart takılı kalırsa cihaz boot ederken siyah ekranda kalıyor.

Bunu yapmaması için sd kartın içine kendi yazımını kopyalayıp g kodları ayrı bir dosya oluşturup içine attım fakat bu seferde yazıcı sd kart içindeki dosyayı görmüyor.