Creality Ender 6

Selam,

Creality Ender 6 da ilk baskımı aldım. Ama tablaya yapışmış durumda. Tablayı tekrar ısıttım ancak kaldırmakta zorlanıyorum. Tabla sıcaklığı şu an 45°C, nozzle sıcaklığı 195°C.

Bir diğer sorum da Nozzle temizliği. Diğer baskıyı alırken nozzle’ı temizlemem lazım mı yoksa direkt baskıya başlayabilir miyim?

3d konusunda ilk tecrüben o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

Selamlar. İlk önce hayırlı olsun. Vala tabla dert ya bazen yapışmıyor yapışıncada çıkmıyor :sweat_smile:. Şaka bi yana eğer tablanız cam ise tabla soğuyunca küçük bir spatula yardımı ile tablayı çizmeden dikkatlice baskıyı tabladan ayırabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız manyetik tablaya upgrade yapabilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Merhabalar,
İlk önce hayırlı olsun demek isterim sorularınıza gelince ise baskıyı küçük bir spatula yardımı ile kaldırırsanız daha iyi kalkabilir fakat altından çok yavaş hareketlerle kaldırmanızı öneririm yoksa baskı kırılabilir. İkinci sorunuzda ise nozzle temizliğini 2-3 ayda bir ve ya tıkanınca yapmanızı öneririm çok sık yapacığınız bir şey değil yani :smiley:

crealitynin carbonium mu ne diye adı olan cam tablasında büyük baskıları gerçekten soğumadan çıkması zor. eğer tabanı geniş baskı alıyorsan oda sıcaklığına kadar düşmesini bekle tablanın. ayrıca 60 derece tabla sıcaklığı ile baskı alırsan oda derecesine kadar olacak derece farkı daha fazla olacağından daha rahat bırakır tablayı