Deprem-Sarsıntı Algılayıcı Yapımı! MPU6050 ve Arduino ile esp8266 veya nodemcu kullanma

Merhaba Deprem-Sarsıntı Algılayıcı Yapımı! MPU6050 ve Arduino ile olan sensörü nasıl nodemcu veya esp8266 ile telfona bildirim gönderebilirim

Merhaba;

Telefona bildirim göndermenin en kolay yolu bir sim modülü kullanmaktır. Belirtmiş olduğunuz modüller deprem anındaki elektrik ya da internet kesintisinde çalışmayacaktır ancak sim modülleri GSM ile çalıştığı için her zaman kullanılabilir olacaktır. Önerim SIM800L modülü kullanmanızdır.

Yapmak istediğiniz işlemi kodların içerisindeki if ve for arasına yazabilirsiniz. Deprem algılandığında bu aralıktaki kodların tamamını çalıştıracaktır.

ben sms yerine mobil uygulama üzerinden bildirim göndermeyi düşünmüştüm hırsız sensöründeki gibi kodlama bilgim pek yok hırsız sensöründe pushetta kullanmışlar ancak şuan o çalışmıyor benzer bir uygulama var mı?

Pushetta gibi üçüncü parti veri işleme siteleri hem pahalı hem de bahsettiğiniz gibi desteği olmayan siteler. Benim tavsiyem android ya da IOS üzerinde uygulama geliştirmeyi öğrenmeniz. Ya da Automate gibi uygulamalar kullanarak telefonunuza bir sinyal geldiğinde istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Çok faydalı bir uygulama.