Düzgün baskı alamamak

Merhaba ben yaklaşık 2 ay önce ender 3 pro v2 satın aldım ama ne ultimaker curada düzgün ayarlara ulaşabildim nede uzun süreli büyük bir baskı basamadım.uzun süreli baskı basmak istediğimde ya en başta baskı kayıyor yada 5 6 saat sonra baskıyı yavaşça sağa doğru kaymaya başlıyor.bununla ilgili curada yada yazıcıda yapmam gereken ayar nedir? Yada yapmam gereken bişev varmıdır acaba?

Merhaba. Kayışları tekerlekleri kontrol edin. Her eksen rahatça ancak boşluk olmadan hareket edebilmeli. Onun dışında VREF ayarını yapmayı deneyebilirsiniz. Anakartın modeline göre vref ayarlarınızı yapın. İnternette bunla ilgili milyonlarca kaynak var. Çözdüğünüz veya çözemediğiniz bir konu olursa yazmaktan çekinmeyin. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Ilginiz için teşekkür ederim kayış tekerleklerini kontrol edeceğim. Vref ayarının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyorum onunla ilgili kısa bi tanım yada nasıl yapacağım hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba. Tekrardan ilginiz için teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim. Vref ayarına gelecek olursak geçen günlerde kendi yazıcıma nasıl yapıldığını youtube kanalımda anlattım. Aynı yazıcı olmasa da mantık aynı. Siz de anakartın olduğu bölmenin kapağını açacaksınız. Anakart modeline göre küçük bir google aramasıyla uygun VREF voltaj değerlerine ulaşabilirsiniz.

.Videolarınıza biraz bakındım çok bilgilendirici gözüküyor. Kendi yazıcım üzerinde deneyeceğim. Tekrardan teşekkür ederim

1 Beğeni