Ender 3 Kalitesiz baskı sorunu

Merhabalar 27.10.2020 tarihinde Ender 3 Pro satın aldım robotistan üzerinden.
Sorun şu ki kullanmaya yeni fırsatım oluyor fakat bir türlü kullanamıyorum sorunum şöyle,

Kalibrasyonumu kağıt ile yapıyorum. Cam tabla kullanıyorum ve kalibrasyonum her yerde aynı yani kalibrasyonumda bir sorun yok fakat çıktılarım berbat kalitede. İşin ilginç tarafı nadiren çok iyi kalitede baskılar alabiliyorum fakat genelde çok kötü. Dilimlemede kullandığım ayarlar aynı olmasına rağmen bir yaptığını bir daha yapamıyor makine.Katmanlar birbirine doğru yapışmıyor ve sonuçta çok kolay parçalanan bir ürün oluşuyor.
Filament tinylab 3D 1.75 mm kullanıyorum.
Bir bu kadar çöpe attım baskıları yarım bırakıp çünkü çok saçma sonuçlar çıkıyor katmanlar birbirine kaynamıyordu.
Örnek olarak bir karabina bastım bu iki parçadan oluşuyor. Birinci parça yani büyük olan inanılmaz derecede iyi çıkarken ikinci parça berbat oldu fotoğraflarını görüyorsunuz.
Bu büyük ve iyi oluşan parçanın fotosu ;

Bu karabinanın devamı, defalarca basmama rağmen ısrarla kötü çıkan ürün

Bu da bir diğer projem hüsranla sonuçlanan ;

Denediklerim ;
tabla sıcaklıkları 50,55,60,65
Nozzle sıcaklıkları 200,210,215
Baştan kalibrasyon. (15 KERE FALAN DENEDİM)
Z limit switch kullanarak kalibrasyon.
Farklı köşelerde baskı

Merhablar,
Slicer ayarlarınızı atarmısınız? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Tabla sıcaklıklarını yazdım zaten slicer ayarlarının geri kalanları default, 0.175mm ayarı yaptım sadece. İlk sıcaklık derecelerini vs. değiştirmeyi denedim fakat olumsuz sonuç aldım bir videoda görmüştüm bir şeyler yapalım kanalının.

bende bir dönem benzer birkaç baskı almıştım arka arkaya.bir keresinde teflon boru deforme olduğundan akışı bozuyordu yenileyince düzeldi. bir defasında da extruderin yay ayarı bozulmuş kayma yaptığından akış bozuluyordu bende sıkınca düzeldi(eger plastik extruder kullanıyorsan yay ayarını dikkatli yapmanı tavsiye ederim fazla sıkarsan birkaç baskıdan sonra mandal parçası kırılıyor)