Ender 3 v2 ilk baskı

arkadaşlar merhaba videodaki gibi bir durum var genellikle 0.2 mikron yazılıyor benbu şekilde sorun ile karşılaşınca 0.3 mikron bile denedim olmadı sizce ne yapmalıyım tablaya yapıimıyor yani

1 Beğeni

Merhabalar,

• Baskının tablaya yapışmamasının en genel nedeni tabla kalibrasyonunun düzgün yapılmamış olması. Resimden gördüğüm kadarıyla bile nozzle sanki tabladan çok fazla yukarıda duruyor. Kalibrasyonu tekrardan, gerekirse bi tık daha yakın olacak şekilde yapın ve tekrar deneyin. Ayrıca tabla kalibrasyonunu tabla sıcakken yapmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü tabla ısındığı zaman şekil bozukluğuna uğrayabilmekte.
  • Eğer tabla kalibrasyonuna rağmen baskı yapışmıyor ise tabla ısısını yükseltin ve eğer baskı hızı yüksekse hızı düşürün.
  • Eğer hala olmuyorsa modeli tablanın başka bir kısmına koyun. Orta kısma yapışmıyorsa bile başka bir kısımda daha iyi yapışabilir.
  • Ayrıca tablanın temiz olması gerektiğini de unutmayın. Ek olarak, tablaya yapışmama durumu ile mikronun doğrudan bir bağlantısı yok, yani mikronu değiştirmenize gerek olduğunu sanmıyorum

Bunlar dışında kalitesiz filamentlerinde tablaya iyi yapışmadığını belirteyim fakat muhtemelen yukarıdaki çözümler işe yarayacaktır

3 Beğeni

Çok teşekkğrler pla plus kullanıyordum 200 dereceye 60 derece olarak ayarlamıştım şimdi 220 ye 70 yaptım düzeldi ufak tefek kusurlar var tabiki bunların da kalibrasyondan olduğunu düşünüyırum iyi günlerr :relaxed:

2 Beğeni