Ender 3 v2 sd kart

Merhaba.Ender 3 v2 yazıcım sd kart içindeki yüklü gelen tasarımları görüyor ama benim yüklediğim tasarımları görmüyor sebebi ne olabilir?

Tasarımlarınızı Cura veya başka bir programda dilimleyerek .GCODE formatında yüklemeniz gerekiyor, bu şekilde yapıyor musunuz?

Hayır .stl olarak değil .gcode olarak yüklemeniz gerekiyor tasarımlar tam olarak yüklenmemiş olabilir bilgisayarda kontrol etmenizi öneririm :smiley:

1 Beğeni

Merhaba .gcode çevirdim ama genede 3d yazıcı ekran bölümünde gözükmuyor

Tam olarak nasıl yaptığınızı adım adım söyler misiniz?

Bilgisayara sd kartı çevirici ile içine taktım dosyaları attım çıkardım 3d yazıcıya taktım

Hangi slicerı kullandınız(örn:Cura,Simplify3D) :grinning_face_with_smiling_eyes:

_________internetten aldım..____vvvvvvvv

İnternetten hazır olarak direkt indirdiğiniz .gcode uzantılı dosyalara güvenmeyin. Benim bu konuda tavsiyem Cura gibi bir slicer kurup her zaman .stl dosyalarınızı buradan slice işleminden geçirip .gcode şeklinde kart vasıtasıyla makinenizde çalıştırmanız olacaktır.

Ayrıca makine ve slicer ayarlarınız için aşağıda benim çok beğendiğim bir kalibrasyon sitesinden faydalanabilirsiniz.

https://teachingtechyt.github.io/calibration.html

1 Beğeni

Merhaba dediklerinizi yaptım gene olmadı ____________

Yaptığınız şeyleri adım adım tekrar yazar mısınız? Bu şekilde olması gerek:

1. İstediğiniz modeli internetten indirip cura da slice etmek
  2. Slice ettiğiniz modeli bir micro sd cardın içine atmak
  3. micro sd cardı 3B yazıcıya takmak
  4. ana menüden init sd card yapıp print from sd card seçeneğinden istediğiniz dosyayı seçmek

Ender 3V2 nin GUİ sini pek bilmiyorum fakat benzer olucaktır.

Ayrıca Ender 3 v2 nin sd kart girişi mandallı bir yapıda yani kartı sona kadar ittirince şık diye bir ses duymalısın. İçinden çıkan bigisayara bağladığın usb kart okuyucuda böyle bir mandal yok bu yüzden belki yazıcıda da böyledir diye düşünerek kartı slota tam oturtmuyo olabilirsin.

sd kartın içinde gelenleri görüyor taktığımda benimkileri görmuyor şimdi gördü ama bastırmıyor tasarım dosyasının içindekilerde 0 yani boş olarak gözüküyor

dilimleme hatası alıyorum curada brim with machine depth top thickness top bottom vb

Curadaki önerilen ayarları kullanıyorsun değil mi?

Merhaba evet curadaki önerilen ayarları kullanıyorum

Aldığın hatayı atarmısın? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Merhaba resim atma özelliği yok galiba sitede ayarların ölçülerini gösteriyor

Resim atma özelliği var istediğiniz resmi gönderi atma kısmına sürüklerseniz resim görünecek ve altındaki %100 %75 %50 seçeneklerinden boyutunu seçebilirsiniz.