Ender 3 v2 Yatak Ayar Sorunu

Merhaba,

Robotistan’dan aldığım ve bugün elime ulaşan Ender 3 v2’nin kurulumunu, yine Robotistan videosunda olduğu gibi tamamladım. Yatak ayarı yaparken bir sorunla karşılaştım. Videoda olduğu gibi 4 vidayı da hafifçe sıkıp yatağı en alt pozisyona indirdiğimde yatak arkadaki y motoruna çarpıyor ve switche ulaşamıyor. Dolayısıyla orada sıkışıyor. Motorun üzerinden geçecek şekilde yatağın arka kısmını yukarı kaldırdığımda ise yatağın ön bölümü yeteri kadar yukarıya çıkamıyor ve vidası boşa düşüyor. Bu konuda çözüm bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Resmini atar mısınız? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Yani tabi o açıdan çekmeyi denedim. İstediğiniz farklı bir nokta varsa orayı da çekebilirim.

Switchi biraz daha öne çekebilirsiniz. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Arkada bulunan swtich’i ben monte etmemiştim. Ayarlanabilir bir yapıda mı acaba?

Evet, hatırladığım kadarıyla öyleydi. İki tane civata ile çerçeveye bağlı olması lazım. Vidaları biraz gevşetip switch’i ileri alıp tekrardan sıkabilirsiniz

Hemen deneyip sonuçlarını yazacağım. 3D cihazlarda oldukça yeni olduğum için olabildiğince video ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptım. Sorun ile ilgili bir çözüm bulamamıştım. Sonuçlarımı yazıyor olacağım.

2 Beğeni