Ender v2 - Yardım?

arkadaşlar yazıcıyı yeni aldım ilk defa kullanan 2.el aldım nozzle ve teflon tikaliydi internetten teflon boru aldım ve yedek nozzle’i duruyodu değiştirdim test küpü basmak istiyorum ayarlar
210 - 245 e kadar denedim nozzle derecesini
65 derece tabla
fakat filamenti çekmiyor neden olabilir ?

tıkanıklığını kontrol ettim tıkanık değil
filament çeken motor dönüyor fakat hiçbir türlü baskı alamıyorum.

Not: Elle sert ittirince gidiyor Önceden biçimlendirilmiş yazı

Aşağıdaki linkte videosunu çektim lütfen yardım edin

Video çektim izlemek için tikla

Merhaba foruma tekrardan hoş geldin. Eğer extruder mandalı plastik ise kol veya extruderin diğer parçalarında bir kırıklık olabilir. Ekstruderi kontrol edin.

Ayrıca temizleme sırasında hotendi de temizlediniz mi? Hala tıkanıklık devam ediyor olabilir. Sert ittirince çıksın bi zahmet ancak önemli olan extruder motorun verdiği tork gücünde filamentin rahat çıkmasıdır. Nozzleyi ısıtınca kendi kendiliğine bir miktar filament çıkıyor mu?

1 Beğeni

Hontent’i temizledim hatta üstüne kontrol etmek amaçlı tekrar çıkarıp baktım sonra tekrar taktım ve evet nozzle isitinca birazcık çıkıyor

:frowning: nedenki yani nedeğğğn niçiiiinnnn 5 saatir uğraşıyorum ya üzüldüm bak şimdi bide bunu al sonra birde bekle of :frowning:

Yak aga yak :worried: :stuck_out_tongue_winking_eye:, geçmiş olsun. Bu tür çarksız plastik extruderler kolayca kırılabiliyor. Almışken metal veya bmg extruder tarzı bir şey alabilirsiniz.

Bu ara 210-245C yazmissin, abs basiyorsun sanirsam. Pla icin bu dereceler cok yuksek eriyip teflon boru icinide doldurabilir.
Her ender kullanicisi sirasiyla isitici blok, hotend,fan, teflon boru ve extruderi vs. sirayla aliyor sanirim. Ben extrudere geldim.

yok abs değil, ilk başta nozzle temizledikten sonra tekrar filament gitmeyince ve aldığım kişi verdiği filament’in ne olduğunu söylemeyince nozzle’un bozuk olmasından şüphelendim o yüzden yüksek sıcaklık denedim fakat şükür sorunu çozdüm ve tekrar nozzle tıkanıkmı kontrolunu yaptım :smiley: arayıp sordum pla’mış :smiley:

metal olan extruder aldım artık inşallah baskımı alıcam herşey için teşekkürler :star_struck:

1 Beğeni