Esp 8266 çıkışları ile alakalı

Esp 8266 Wi-Fi modül kullanıyorum.Gpo-o pini ile Gpo2 çıkış pinlerini kullanıyorum.Enerjiyi ilk verdiğimde çıkışlar taki internete bağlanana kadar açık kalıyordu.Mesela gpo o pini için değişken olarak int pin diye bir değişken
Gpo2 için ise int pin1 diye değişken atadım.setup kısmından pinmode komutu ile output yaptım ve digitalwrite tanda low konumuna aldım.Enerjiyi ilk verdiğimde anlık çıkış verip kapatıyor.Ben istiyorumki Esp8266 ya enerjiyi verince hiç çıkış vermesin.Taki programdan aç kapa yapana kadar.Gpo-o ve Gpo2 pinlerine nasıl bir değişken tanımlamalıyım.Ve setup kısmına nasıl bir kod yazmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla

Merhabalar,
ESP nin bazı pinleri boot yaparken ve ilk güç geldiğinde açılır bunu ayarlamanızın bir yolu varmı bilmiyorum ama başka bir pini kullanmanız daha sağlıklı olur :+1:

Gpo-0 pini için değişken olarak int pin tanımladım.setup kısmından digitalwrite pin mode low olarak ayarladım.Bu çıkış tamam.Ancak Gpo2 çıkışınıda int pin1 dedim.bu çıkışda kapanıyor ama ilk enerji verdiğimizde anlık açılıp kapanıyor.Bakalım nasıl yapıcaz.ilgi alakanız İçin teşekkürederim