ESP8266 Bağlantı Sorunu

Merhabalar, ESP8266 wifi modülünü doğru şekilde bağladım. Hatta kullanıcı adı ve şifreyi de defalarca kontrol ettim. Fakat bağlantı aşamasında AT komutuyla kullanıcı adı ve şifre yi serial ekranda yazıp, orada takılıp kalıyor. Ne yapmam lazım? Teşekkürler…

Tekrar yazılım yüklemeyi dener misiniz veya güncelleme yapmayı? Genelde bunlar yüzünden sorun çıkıyor belki düzeltebilir :slight_smile:

Güncelleme de yapmıyor malesef. Her şeyi doğru yaptığımdan eminim, tüm bağlantılar vs. Gene de olmuyor

8 Pinli olandan bahsediyorsunuz değil mi? (esp01) bende de ondan vardı. Çok zor formatlamıştım. GPIO 0a gnd verin. Enerjiyi kesin tekrar enerjiyi verin. gerekli bağlantıları yapıp formatlamayı deneyin.

Evet o modül. Güncellemeyi farklı bir program deneyerek yaptım sonunda . Fakat gene sorun var. İnternete bağlanmıyor. Bazen AT komutuna cevap veriyor bazen vermiyor bazen bir yere kadar verip takılıyor. Acaba bağlantıyı yaparken kondansatör kullanmadım ondan dolayı mıdır ?

Sanmıyorum ben hiç kondansatör bağlamamıştım. Modeminiz uzakta olabilir mi? Bu aletin çekim gücü çok yüksek değil. Belki bu yüzdendir?

AT komutunun neden sorun çıkardığını bilmiyorum. Bende de AT çalışmıyordu fakat kart sorunsuz çalışıyordu. Telefonunuzdan internet paylaşıp kartı wifi yoluyla telefona bağlayın oradan cihazın bağlanıp bağlanmadığını teyit edin.

Merhaba,
Ben bu sorunun güçten kaynaklandığını düşünüyorum yani kondansatörden. Her ne kadar kondansatörsüz de çalışsa bu sadece şanslı insanlarda oluyor. Şu ana kadar sadece ESP kartı kullanarak bir modül çalıştıramadım. Kondansatör bağlayın bazı kişilerde bu sorunu çözüyor (5V ile GND arasına 10uF ve 100nF değerlerinde kondansatör bağlayabilirsiniz) ancak benim gibi yine çalışmadıysa bir güç kartı satın alabilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: