ESP8266 İle Çiçek Sulama - Evde Yokken, Tatilde, Otomatik

1-)Ben burada iki su pompası çalıştırmak istiyorum biri su çeksin biri sıvı gübre Diğer motoru nasıl bağlayabilirim

2-) kartta yazan BÜTÜN GND İLE VCC leri board üzerindeki + ve - hatlara mı çekecez

3-)<BlynkSimpleEsp8266.H> Kütüphanesini ekliyemedim , Kütüphaneleri yönet kısmından da aradım bulamadım
4-) 2 su motorunu kablo uclarını birleştirirek bağlantısını yaparsam herhangi bir sorun oluşurmu?

Selamlar, öncelikle foruma hoş geldiniz! :raising_hand_man:t2:

1. Su motorunu bağlarken röle veya transistör kullanabilirsiniz. Nasıl bağlanacağı hakkında sizlere şöyle ve şöyle bağlantı şemalarını da paylaşıyorum.

2. Sensörler genelde 3.3V ve 5V ile çalışırlar. Bu sensörlerin ve güç kaynağının yalnızca eksilerini (GND’lerini) ortak yapmanızı öneririm. Sensörlere giden aynı gerilime sahip güçleri ise ortak yapabilirsiniz fakat farklı gerilimlere sahip olursa, bu bazı şeylerin bozulmasına sebebiyet verecektir.

3. Kütüphane eklerken lütfen “.zip” uzantılı dosyayı indirip Arduino IDE üzerinden “Taslak / library ekle / .ZIP kitaplığı ekle…” kısmından indirilen dosyayı seçmelisiniz. Bu işlemi manuel (el ile) yapmanızı hiç tavsiye etmem. Gerekmedikçe böyle bir şeye girmeyiniz.

4. Paralel bağlantı yöntemiyle kontrol edebilirsiniz fakat ayrı ayrı bir kontrol söz konusu olmayacaktır. Eğer ikisi de aynı anda çalışıp aynı anda duracaksa sorun yok fakat ayrı ayrı çalışacaklarsa böyle bir şey maalesef olmayacaktır.

İyi çalışmalar dilerim. :upside_down_face:

1 Beğeni