Filamentin tablaya yapışmama sorunu

ÖNCELİKLE SELAMIN ALEYKÜM ABİLERİM KARDEŞLERİM. !
2 GÜN ÖNCE CREALİTY MARKANIN ENDER PRO 3 MODELİNİ ALDIM CURA PROGRAMI İLE BİR KAÇ ÜRÜN DENEMESİ YAPTIM ANCAK WOOD (AHŞAP ) FLAMENT İLE DENEME YAPMAK İSTEDİM AMA TABLAYA YAPIŞMIYOR RESİMLERDEDE BELİRTTİGİM GİBİ SAGA SOLA DOLANMIŞ HALDE OLUYOR. CURADAN SICAKLIK AYARINI 220 / 110 YAPTIM GENE OLMADI SİZCE SORUNUM NEDİR YARDIMCI OLCUAK KİŞİLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

1. RESİM TEST OLARAK YOLLANAN GEMİ ANCAK BASKISI BİRAZ DEĞİŞİK GELDİ NE GİBİ AYARLAR YAPMAM GEREK

2 . RESİM YAPMAK İSTEDİGİM ÜRÜN ANCAK TABLAYA YAPIŞMA SORUNU VAR

3. RESİM TABLAYA YAPIŞMA SORUNU YAŞADIGIMA DAİR ÇEKTİGİM RESİMLER

1 Beğeni

Tabla ayarını iyi yaptığına emin ol ve retractionu arttır.

Retraction nedir nerden artırabilirim tabla ayarını A4 kagıt ile yaptım zaten

1 Beğeni

Retracrion geri çekme kullağdığın slicerdan ayarlayabilirsin. Tabla ayarınıda tekrar kontrol et bazenleri kısa bir sürede kayabiliyor.

Merhaba.
Öncelikle wood filament dediğiniz PLA filament olarak tahmin ediyorum. 205 - 60 derece sıcaklık ayarında denemenizi tavsiye ederim. Kağıt ile tabla ayarı yaptım demişsiniz. Tabla ayarınızı farklı sıcaklıklarda tekrar etmenizi öneririm (genleşmeden dolayı). Özellikle yazdırma yapacağınızı sıcaklığa yazıcıyı önceden çıkarıp o sıcaklıkta tabla ayarını yapmalısınız. İkinci görseldeki Groot heykelciği için support kullanmanız lazım. Başlangıç olarak ilk fotoğraftaki Benchy denilen test gemiciğine ve test küplerine odaklanmanızı öneririm. Karmaşık yazdırmaları daha sonraya saklarsanız filament israfından ve saç baş yolmaktan kurtulursunuz :slight_smile: Bol şans.