HC- 05 Bluetooth Modülü Hakkında Teknik Sorun

Merhaba. Ben sitenizden HC-05 Bluetooth modülü aldım. 21 martta geldi ama ben 23 martta teslim aldım. Ameliyat olduğum içinde 1 hafta kullanmadım ve pazar günü(4 nisan) kutudan çıkartıp denedim ama bağladıktan 2 - 3 saniye sonra çalışmayı kesiyor. Yani işlem yapmıyor. Acaba iade edebilir miyim ?
2. bir sorum daha var. modülü kurmaya çalıştım ve kurdum. kurulum yaparken ya da öyle stabil dururken çalışıyor ama bir projeye dahil edince çalışmayı kesiyor.
Bu durum da ben ne yapmalıyım ?

İyi Çalışmalar…

Merhaba,
İlk öncelikle geçmiş olsun. Büyük ihtimalle modülde hiç bir sorun yoktur. Çünkü bir projede çalışmış. Büyük ihtimalle ya hareket edince bağlantıları düzgün yapamadığınız için temassızlık oluyor veya yazdığınız kod hatalı bir kod. İsterseniz kodu attın bir bakayım hata var mı diye. :slightly_smiling_face:

Kodda hata yok. çünkü ben o kodda başka bir hc 05 modülünü çalıştırıyordum. Yani aynı projede başka modül sorunsuz çalışıyor.

ben sonuç olarak ne yapayım ? iade tarihinin geçip geçmediğini bilmiyorum.

Modülün çalıştıktan sonra ledi yanıp sönüyormu? :grinning_face_with_smiling_eyes:

ilk taktığımda 1 -2 sanıye yanıp sönüyor. sonra kapanıyor. kabloları oynattığımda silik silik yanıyor ama gidiyor.
Acaba kablodan mı dıye dusunup yeni kablo taktım. yine aynı sorun var.
Sonra eski kullandığım sağlam olan modülü taktım. onda sorun yok. hatta sarstım bilerek acaba kablolamada mı sorun var diye ama onda sıkıntı yok.

Breadboard ile bağlıyorsanız direk erkek dişi kablo ile bağlarmanız daha iyi olur temazsızlık ve ya güç eksikliği var.

modülü breadboard a bağlamıyorum. kabloları direk modülün kendi pinlerine bağlıyorum.

iade edeyim mi sorusuna cevap vermeyip beklettiğiniz ve iade süresinin dolmasını sağladığınız için teşekkür ederim.
Bir daha sitenizden malzeme almayacağımı da sağladınız. Bunun için de teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.

Tekrar merhabalar bu aralar deneme sınavlarım olduğu için bilgisayara fazla bakamıyorum en azından bir ay düzenli şekilde çalışıp konu eksiklerimi kapatmakta hedefim bu süre de foruma veya genel olarak İnternete girecek vaktim olmuyor yukarıda da gördüğünüz gibi temassızlık ve ya güç eksikliği olarak cevap vermişim ve aklıma başka bir sebep gelmedi başka bir cevap gelmediğine göre diğer forum üyelerinin de aklına bir şey gelmemiş iade süresinin önceden geçtiğini düşündüğüm için de başka cevap vermedim bir dahakine daha dikkatli olacağım :+1:

Medenice cevap verdiğiniz için teşekkür ederim…

Rica ederim :grinning_face_with_smiling_eyes: :+1: