İlk montaj esnasinda yasanan problemler

Selam iyi gunler. Sizden aldigim.printer elime.ulaşdi kurulumunu yaparken birkac sorunla karsilastim.lutfen bu sorunlari gidermemem yardimci olun.

1. Printerin yere oturan ayaklarindan biri kucuk qaliba surekli sallaniyor bunun sebebi ne ola bilir?

2. Kutu icerisinden cikan mil gibi detal ne ise yariyor?

3. Tabanin arka kisminda stop svicine dokunan birsey yok.taban arkaya itildiyinde motora direnmesine ragmen altini surterek.geciyor.

4. Z ekseninde bulunan tekerleklerin ayari yapamiyorum bir tekerlek cok sik olmasina.ragmen bir diyeri cok esnek ve calisirken donmuyor bile

Merhabalar ilk önce hayırlı olsun güle güle kullanın.

1. Bende bi ara Ender 3 pro kullanıyordum. Bende de aynı şekilde öyleydi. Bende durumu araya kağıt sıkıştırarak çözdüm.
  2. Nozzle temizleme iğnesidir. Dikkat edin kendinize batırmamaya dikkat edin ben bu konuda maalesef tecrübeliyim.
  3. Tabla ayarı yapıldığı zaman çözüleceğini düşünüyorum çünkü tabla çok fazla aşağıda.
  4. Her iki uçta bu tekerleklerin sadece biri ayar yapılır. Genellikle Creality markasının yazıcılarında bu ayar yapılmış olarak gelir. Tabi el atmakta yarar var.
    İyi günler. :slightly_smiling_face:
1 Beğeni

3- z stop switch fazla aşağıda olduğundan oto home yapınca çok aşağıda kalıyor olabilir. o pzisyona göre tablayı ayarlayınca da sürtüyor olabilir. z switchini gevşetip birkaç milim yükseltirsen bu sorun çözülebilir.