L298N Voltaj Regulatörlü Çift Motor Sürücü Kartı(Kırmızı PCB)

Merhaba,

robotistan.com dan aldığım bu sürücü kartının bağlantılarını yaptım fakat 4 adet pinden birinin çalışmadığını düşünüyorum. Devre şemam yine robotistan.com dan almış olduğum REX Chassis Serisi Arduino 4WD Robot Kollu Pro Platforma şemasıyla aynıdır. Sorunumu açıklayacak olursam yazmış olduğum aşağıdaki kodda;

while (det == ‘F’)
{
digitalWrite(pingeri, HIGH);
digitalWrite(pinsol, HIGH);
det = check();
}
while (det == ‘B’)
{
digitalWrite(pinileri, HIGH);
digitalWrite(pinsag, HIGH);

det = check();
}

while (det == ‘L’)
{
digitalWrite(pinileri, LOW);
digitalWrite(pinsol, HIGH);

det = check();
}
while (det == ‘R’)
{
digitalWrite(pingeri, HIGH);
digitalWrite(pinsag, LOW);

det = check();
}

digitalWrite(pinsag, HIGH); kısmını tek başına da çalıştırmayı denediğimde ne yaparsam yapayım çalışmadığını gördüm. Motor kablolarını söküp yer değiştirdim vs. ama çözüm sağlamadı. Pinlerdeki jumperları değiştrdim yine olmadı kısaca 4 adet tekerlekten sağ ikili ileri gidebiliyor ama geriye gidemiyorlar. Diğer iki tekerlerkte sorun yok hem ileri hem de geri gidebiliyorlar. Bu durumda ürün değişimini mi talep etmeliyim yoksa farklı bir çözüm yolu var mıdır?

Teşekkürler.

Ek bilgi olarak bu iki yöne de dönmeyen ve sadece ileriye dönen motorların kablolarını ters çevirince bu sefer de sadece geriye dönüp ileriye dönmemeye başlıyor ama yine o digitalWrite(pinsag, HIGH); komutunda hiçbir şey yapmıyor. Kabloları değiştirsem de sadece digitalWrite(pinsol, HIGH); bu çalışıp kablolar değiştiği için de yöne değişerek sabit kalıyor.

Merhabalar,
Motorların hepsini ayrı ayrı denediniz mi? Ayrıca kodu atarken herhangi bir hata veriyor mu?