Li-Po pili Power Bank Modülüne Bağlayıp Arduinoyu Besleme

Normalde böyle bir şey olmaması gerekiyordu. Piliniz ne? Eğer elinizde 18650 pil varsa artı ucunu yine B+ ya eksi ucunu yine B- ye bağla. :slightly_smiling_face:

şimdi son durumda 18650 ile hepsi birbirine bağlı iken kapanmadan voltaj kartı açık kalıyor ancak voltaj kartı usb çıkışında sadece 0.09 volt var 18650 de ise 3.83 volt vardı , zannediyorum hem lipo pilde hemde voltaj kartında bir sorun var

Bi 18650 pili tam %100 doldurun eğer çalışırsa li-po pilinizde sorun var. Eğer yine çalışmazsa kartta sorun var iade edebilirsiniz. :slightly_smiling_face:

deniyim yalnız şu an %55 şarjı varken çıkışta sadece 0.09 volt vermesi normal midir?

neyse muhtemelen yarına sarkabilir şarj edip denedikten sonra yazarım

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

Baştan giderek problemi çözelim mi? :upside_down_face:

1. Yükseltici devre mi yoksa powerbank devresi mi kullanacaksınız?
  2. Elinizdeki pilin akımını biliyor musunuz veya bunu ölçebilir misiniz?
  3. Kabloların yeteri kadar akım ve gerilim ilettiğinden emin misiniz? Yolda vs. kayıp oluyor mu?

merhabalar sorularınızı şu şekilde cevaplamaya çalışayım;

1. voltaj kartını arduinoyu 3.7 v luk pille beslemek için almıştım hemde pili şarj edebilmek için
  2. pilin bilgileri bu linkte 3.7 V 1S Lipo Batarya-Pil 1100 mAh 25C Satın Al | Robotistan
  3. arada kısa kablolar var bu voltajlar için yeterli diye düşünüyorum

ilginiz için teşekkürler

1. Pilin gerilimi, USB’den çıkış gerilimi ve normal çıkış gerilimi kaç V gözüküyor acaba?
  2. Pilin akımını ölçtünüz mü?

18650 pili ile Arduino çalıştı ancak lipo pil ile Arduino veya cep telefonuna taktigim anda voltaj kartı kapanıyor heralde lipo pil gücü yetmiyor zannediyorum ,

18650 de voltajlar normal akımını ölçmeyi bilmiyorum , lipo pilde voltaj kart çıkışta bazen 5 volt veriyor bazense olmuyor 3-5 defa açıp kapatıp deniyorum olmuyor yüzde yüz şarj etmiştim ama kapasitesi 1100 mah heralde yetmiyor

Ben 1100 mA/h saat olduğunu çok sanmıyorum. Eğer aynı pilden alma imkanınız varsa bir kaç tane paralel bağlamanızı öneririm. Eğer olmazsa giriş kısmına sabit 3.8V’lik gerilim ve akım ile bağlantı yapmanızı ve kartı denemenizi öneririm. Belki de kart bozuktur. :upside_down_face:

aslında 18650 1200mah saat yazıyor bununla arduino da çalıştı cep telefonu da şarj edebildim ancak lipo pil olunca 1100mah arada çok fark yok heralde ama o zaman voltaj kartı çıkışı 5 volt bazen oluyor bazen olmuyor voltaj kartının davranışlarıda stabil olmuyor ve 5 volt çıkış verse bile arduino veya cep telefonunu usb ile bağladığım anda voltaj kartı kapanıyor açma düğmesine basıyorum basılı tutyorum deniyorum açılmıyor ve çıkıştaki 5 voltta sıfırlanıyor ancak arduino veya cep telefonu bağlantısını sökünce tekrar birkaç kez aç kapa ile 5 volt olabiliyor yani ben açıkçası bilemiyorum , voltaj kartı 18650 ile çalıştı ama şarjı %60ların altına inince o da çalışmıyor, lipo pilin ise iş yaptığına emin değilim eğer robotistan yetkilisi iseniz mümkünse iade edeyim bir de siz inceleyin .

Bu konuyu “[email protected]” adresine iletirseniz size yardımcı olacağım.

1 Beğeni

belirttiğiniz adrese mail gönderdim yardımlarınız için teşekkürler