LM317 Ayarlanabilir Güç Kaynağı

Merhaba,

Bu tür uğraşlara yeni başladım. Güç kaynağının içinden çıkan trafonun üzerinde 110V ibaresi vardı. Sanırım bizim ülkemiz için uyumlu değil. Emin olamadığımdan bağlamadım. Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba. Evet maalesef bunu direk prize bağlayamazsınız. Piyasada 220VAC to 110VAC dönüştürücüler satılıyor onlardan kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Öncelikle bilgi için teşekkürler. Bunun yerine 220V 50HZ bir trafo alsam işimi görür mü? Eğer görürse nerden temin edebilirim, mağaza, site önerisinde bulunabilir misiniz?

Rica ederim. Evet iş görür. Hatta devrenin doğrultmaç kısmını iptal ederseniz direk dc adaptör de bağlayabilirsiniz. Mağza olarak tabi ki her zaman Robotistan önerimdir.

1 Beğeni

Evet ben de Robotistan’dan aldım bu ürünü. Fakat 3 gündür ulaşım sağlayamıyorum teknik destek ekibine. Çünkü yanlışlık ABD versiyonu yollamışlar belli ki. Bu trafoyu kullanabilirim diye düşünüyorum.

Trafo tam olarak belli değil ancak büyük ihtimal işinizi görecektir. Ama teknik ekipten dönüş almadan ürüne müdahale etmeyin. Onlar en kısa zamanda çözüme ulaştıracaklardır. Yoğunluktan dolayı bi tık geri dönüşü uzun sürmüş olabilir.

1 Beğeni