Lm35 ile ı2c kullanarak LCD de veri göstermek istedim kod yüklendi ama veri lcdye gelmedi neden

LCD ekranın arkasındaki potansiyometreyle oynarayarak palaklığı değiştirebilirsiniz nu şekilde veri ekranda görülücektir.

Dediğiniz şekilde yaptım ama olmadı yada benim LCD bozuk heralde

Birde bir temassız şık var oyüzdende olabilir mi jumperleden kaynaklı bir temassız lık

LCD’nin bozuk olduğunu zanetmiyorum i2c de en ufak temasızlıkta yazılar gözükmez. Onun için ya iyice sabitleyin ya da lehimlemeyi deneyin. SCL=A5, SDA=A4 pinlerine bağlanıcak karıştırmışta olabilirsiniz :slightly_smiling_face:

Bu kısımdan yaptınız değil mi?

Inked10421537898546_LI

Evet bu kısımdan yaptım …

Pinleri doğru taktım ı2c de lejimledşm arkasına ama gidip geliyor ben bir kesin neyden olduğu nu bayım bi

i2c’nin çıkışındaki 4 pinden bahsediyorum onları da lehimlemeyi deneyin ve tüm lehimlerin soğuk lehim olmadığına emin olun. :slightly_smiling_face:

Tmm denicem … …

Lütfen nokta koymak yerine daha uzun cümleler kurun :smiley:

1 Beğeni

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

• “lcd.begin()” komutunun içerisinden neden bir şeyler var?
  • En alt satırdaki “lcd.print(“Sicaklik”)” ifadesinin yerine ise “lcd.print(sicaklik)” yazmalısınız.

Merhaba,
Kodunuzun LiquidCrystal_I2C lcd kısmındaki 0x27 yerine 0x3f yapaıp tekrar parlaklık ayarını yapıp dener misiniz? ve kabloların temazsızlık yapmadığından de emin olun. Yine olmadıysa şu konuyu incelemenizi öneririm. :slightly_smiling_face:

Ek olarak;

“analogRead(A0)” yerine ise “analogRead(lm35)” yazmanızı öneririm. “lm35” adlı değişkeninizi de kullanmış olacaksınız. :upside_down_face: