LTC1871 Step Up Ayarlanabilir Voltaj Regulator Kartı - 3,5-30 V 10 A

Merhaba ben LTC1871 Step Up Ayarlanabilir Voltaj Regulator Kartı - 3,5-30 V 10 A aldım giriş 5 V çıkış 12V olarak ayarlayıp powerbank ile superbox modem çalıştırdım çalıştı sorun yok ama telefonla modeme bağlandığım an regülatör kartı kapanıp açılıyor sebebi nedir

Merhabalar. Modeme bağlanınca veya işlem yapınca normal tüketiği akımdan daha fazla akım çekecektir. Bu akım değerini de çok büyük ihtimal voltaj regülatör kartınız değil kartı beslediğiniz güç kaynağının(pil vb.) verebileceği akım değerinden kaynaklıdır. Regülatörü ne ile besliyorsunuz?

Suprbox modem çalıştırıyorum internette bağlanınca güç kesiliyor

Tamamda regülatörün girişine ne takıyorsunuz? Ayrıca modemin adaptör bilgilerinin yazıldığı yerin fotosunu atabilir misiniz?

Powerbank bağlıyorum girişe 20.000 lik

Evet tahmin ettiğim gibi bağladığınız powerbank gerekli akımı sağlayamıyor. Sizin modeminiz 12A*1.5A=18W enerji tüketiyor. Ancak genellikle powerbanklar max 2A akım verebiliyor. Bu da 5V*2A=10W enerji verebilir demek. Enerji veirmliliği falan da dersek modüle en az 20W civarı bir giriş sağlamanız gerekiyor. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: