MG995 ile L293D Motor Sürücü Uyumu

Selamlar

MG995 12 kg Servo Motor u Mini 4 Kanal L293D Motor Sürücü Kartı ile çalıştırabilir miyim?

Merhabalar,
Servo motor sürmek için ekstra bir motor sürücüsüne ihtiyacınız olmamaktadır. Çünkü servo PWM ile çalışır. Arduinonun herhangi bir PWM pinine takıp koddan o pine göre ayarladığınızda sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ancak dediğiniz servo biraz güçlü bir servo. Arduinonun bunu beslemesi biraz zor. 5v adaptör alarak servoyu besleyebilirsiniz. Bunu telefon şarj aleti ile de yapabilirsiniz. Adaptörün kırmızı kablosu servonun artısınıza, adaptörün siyah kablosu servo ve arduinonun GND’sine bağlamanız gerekir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Selamlar bilgiler için çok teşekkür ederim.
Servo sürme konusunda sorun yaşamamak için bu sürücüyü almıştım ancak yazdıklarınızdan anladığım sürücüye gerek kalmadan direk arduino üzerinden sürebileceğim. Eğer yanlış anlamış isem lütfen beni düzeltin. Son olarak sanırm bu sürücü daha büyük bir shiledin küçültülmüş hali. Her ne kadar büyüğü ile aynı işi yapsada büyük olanda direk servo konumu var, bunda ise yok. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Son dediğinizi tam olarak anlayamadım. :slightly_smiling_face:

Merhabalar,
Arduino üzerinden sürücüye ihtiyaç duymadan pwm sinyalleri ile sürebilirsiniz ayrıca bahsettiğiniz büyük sürücü kartının modelini ve ya linkini atar mısınız?

Merhabalar

Dediğiniz şekilde sürücü kullanmada servoyu sadece arudino ile çalıştırabildim.
Bahsettim büyük sürücü aslında shield miş yanlış bilgi verdim kusura bakmayın. Yeni bir sorum ise hız kontrolünüde herhangi bir sürücü olamadan sadece arduino üzerinden yapabilirmiyim?

Evet yapabilirsiniz aşağıda yararlı olabileceğini düşündüğüm bir kaç link bıraktım incelemenizi tavsiye ederim. :smiley: