MG996R Servo Motorda Titreme Sorunu Hk

Arduino da aynı kodla çalışan iki servo motordan sg90 da titreme yapmıyor MG996R de titreme oluyor ve el ile müdahale edip servoyu çevirmeye çalışınca titreme geçiyor yardımcı olabilecekler ve cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
MG996R torklu bir servo motor. Haliyle iyide amper çekiyor. Tahminimce güç yetersiz yada kablolarda temazsızlık var. Yüksek bir değerdeki direncin(10k vb.) bir ucunu servo motorun sinyaline, diğer ucunu ise GND’ye bağlarsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Bağlantıyı gerilim bölücü olarak mı yapmam gerekiyor tam olarak nasıl yapılacağını anlamadım arduino ile yeni projeler geliştirmeye başladım yeniyim yani :slight_smile: tekrar tarif eder misiniz

Merhabalar servo motorlardaki titreme genellikle güç kaynağından oluyor dışarıdan bir kaynakla güç verirseniz daha iyi olur.

Sıradan 1.5v pillerden dört tanesi seri bağlayıp yaptım fakat motoru çeviremedi 6volt verilmesi gerekiyormuş powersupply ile deneyeceğim

Sıradan 1.5V piller çok akım vermediği için servo düzgün çalışmıyordur. Dediğiniz gibi güç kaynağından deneyin.

Yaptığım araştırma sonucu motorun sabit kalması için 1500mA akım gerekiyor bunu da powersupply ile sağladım titreme sorunu sona erdi. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.