Nasıl bir motor gerekli?

Go kart tarzı bir projem var gücü 18650 li ion pillerden alıcak. Nasıl bir motor kullanmalıyım? Matkap motorları ile olurmu? Veya benzinli bir motor dahamı ucuz olur?

Merhabalar. Matkap tarzı bir motorla bırak seni go kartın şasesini bile taşıması zor taşırsa bile çok yavaş olur. Elektrikli bisiklet setleri var onlar ile go kart yapabilirsin enerji ihtiyacını da jel akü ile sağlamanı tavsiye ederim. Çünkü 18650 pillerden kullanırsan bir çok pili paralel bağlaman gerekir. Bu pillerin hepsinin özdirenci aynı olmadığına göre sağlıklı olmaz. Benzinli motor en iyisi ancak trafikte sıkıntılar çıkar. Ayrıca doğaya da zararlı. En iyisi dediğim gibi elektr,k bisiklet kitlerinden yararlanmak. Go kartın yapılış aşamalarını forumda Maker Günlükleri katagorisinde paylaşmayı unutmayın. Kolay gelsin.

En ucuz yollusunu arıyorum. Elektrikli bisiklet kitleri biraz tuzlu bana göre daha ucuz yoldan yapamazmıyım? Jel aküyüde düşüneceğim. Bütçem ortalama 500-600 olucak. Geneli Tahtadan olucak tahtam var. Tekerlek olarak el arabası tekeri düşünüyorum.

O zaman sadece elektrikli bisiklet motoru alın veya çalışan hurda bir çamaşır motoru edinip bobin sırasını değiştirerek DC hale getirin motor sürücünüsü vb. kendiniz yapın o zaman dediğiniz bütçeye belki denk gelebilir.

En az 500w lık bir motor ve sürücü almanız lazım. Motor ve sürücü gerilimi 48v kullanılıyor genelde. Ona göre batarya ise 100a lik tek hücrelerden 12 adet kullanabilirsiniz, tabi bms de ona göre 150a olmalı.

1 Beğeni