Nodemcu NRf24L01 Kullanımı

2 gün önce NRF24 siparişi verdim ve bugün elime ulaştı. Bugün 2 arduino nano ile kullanmayı denedim çalıştı. Fakat benim 1 nrf24ü nodemcuda kullanmam gerek(wifi özelliği kullanılmayacak). Fakat kodlar nodemcuda sorun çıkarıyor. (garip farklı farklı hatalar fakat şuan bulamam, bazı uyumlu kodlar var fakat pinleri çeviremiyorum) kod buluyorum fakat kodlar arduinoya göre olduğu için çeviremiyorum. Arduinonun 11.pini ise nodemcuda 17 falan(salladım şuan) fakat kullanabildiğimiz en fazla D8. Nasıl kullanabilirim? Örnek kod paylaşabilirmisiniz?

Amacım 1 nodemcu 1 arduino nano ile nodemcuyu alıcı olarak kullanarak 1 motor süreceğim(l298n)

Merhabalar,
Neden nrfleri kullanmıyorsunuz ki ? Evet biraz sıkıntılı kartlar ama nodemcu ile kullanmak daha sıkıntı :smiley:

Bir maket aracı ileri geri uzaktan kumandalı araca dönüştürecektim arduinom içinde kalsın istemedim sonradan nodemcu ile wifi hostladım oradan aracı yönetiyorum.

Merhaba,
Wifi gibi güzel bir haberleşme sistemi varken neden NRF24L01 kartını kullandığınızı hala anlamadım. Araca NodeMcu koyup telefondan da aracı kontrol etmeniz çok daha yararlı olacaktır. :smiley:

İnternette çok bağlantı kopması oluyor bu yüzden istemiştim ama böyle gayet iyi oldu