nRF24L01 mma8451 birlikte kullanımı

Merhabalar, Arduino Nano ile birlikte nRF24L01 ve mma8451 kullanacağım. Yapacağım işlem
ivmeölçerden aldığım ‘z’ değerini kablosuz haberleşme modülü ile başka bir Arduino’ya yollayıp bu bilgiyi kullandırtacağım. Fakat sorunum bunları birlikte nasıl bağlayabilirim yurt dışında ki forum sayfalarına, Türk forum sayfalarına bakıyorum ama yakinen bile olsa bunlara yakın ne bir devre ne de yazılımı bulabiliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
Aşağıya nrf’i nasıl kullanacağınızla ilgili bir blog yazısı bırakıyorum normal seri ekrana yazdırıyormuş gibi nrf e yazdırabilirsiniz.

1 Beğeni

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.
Attığınız sayfaya baktım ve videolarda izledim lakin sonuca varamadım. Benim kullandığım ivme sensörü mma8451 diğer sensörlere nazaran internette örneklerine rastlamak çok zor.
2 adet NRF24L01 arduino nanolara bağlayığ çalıştırdım birbirlerine herhangi bir bilgi de yollayabiliyorum ama ivme sensöründen aldığım ‘zxy’ değerlerinden herhangi birini yollayamıyorum. Yolladığımda ise örneğin; normal ‘z’ değerim 17 iken alıcı nrf’de 25000 gösteriyor.