Orange pi retropie

Merhaba orange pi ye retropie yüklemek mümkün mü performansı nasıl olur

Orange pi kaç olduğuna bağlı. Ama iyi olur bemce. Ama yüksek amper güç kaynağı ve fan kullanmanızı öneririm

Orange pi pc plus almayı düşünüyorum veya önerebileceğiniz başka bir model

Evet bunla yapabilirsiniz. Bütçenizi söylerseniz model önerebilirim. Bunla yaoarsanız PS2 oyunlarını açamayabilir. Açsa bile düşük FPS alırsınız

1500 tl bütçem var ps2 oyunları için ne önerirsin bakarsın bütçem uyarsa alabilirim

1500 TL ye fan vb dahil mi olacak? Yoksa hepsi toplam 1500 TL mi olacak

Sadece Fan olursa iyi olur kutuya falan gerek yok peki ps2 için ne almam gerek bu işlere biraz yabancıyım

Baktım piyasaya. 1500tl ye orange pidan başka yok. Bildiğimde göre raspberry pi 3 bile PS2 oyunlari açamıyor. PS2 oyunlarını sadace raspberry pi 4 açıyor o da 6.500tl+ fiyatlarda. Ama dediğiniz orange pi modelini alırsanız PS1 oyunlarini rahatlıkla oynarsınız

Teşekkürler. Tamam öyle yapayım retro oyunlar içinyapacağım 300-400 tl farkla ps2@ oynarsa alırım diye düşündüm.
Peki sarece esli 90 ların oyunlarıniçin ucuz maliyetli ne kullanabilirim

90lar için raspberry pi Zero kullanabilirsiniz. Hatta bende de var. Gayet iyi açıyor öyle eski oyunları. Ama fiyatlari çok artmış. 1900tl +. Bundan dolayı orange pi 1 öneririm.hem daha ucuz (900tl) hem daha performanslı.

Bir de bilgisayarınız var mı? Çünkü SD karta imaj atmak için bilgisayar lazım
Eğer yoksa internet kafe gibi bir yere gitmelisiniz

Bilgisayarım var bende baktım orange pi one sistem olarak dolu onu almayı düşündüm umarım oyunlarda kasma yapmaz. Rasperipie iyi güzel ama isim yaptığı için çok pahalı.
Birde orange pi için hiç türkçe video yok buda tanıtımda eksik oluyor

Öyle eski oyunlarda kasmasi imkansıza yakın.(90lı oyunlarda) yani PS1 oyunlarını rahatlıkla oynarsınız. video olaraktan yapmak çok kolay. Retroorangrpi sitesinde her şey varm sadace tranlareden çevirisiniz.

Ubuntu veya debian yükleyip retropie yükleyebilirmiyim. Reyropie normal pc ye yükledim ubuntu 18.04 yükleyerek

Be sistemi direk olarak retropie ile açabilirmiyim açılışta direk o açılsın istiyorum

SD kartin icine retropie yükleyebilirsiniz. Orange pi sitesinde var

Pardon yanlış anlamışım
Bilgisayaramı retropie yüklemek istiyorsunuz?

Yok doğru anladınız orange pi nin içine retropie kurup retro makinası yapmak istiyorum ve direk açılışta retropie açılsın istiyorum

Şu an orange piniz var mi? Varsa https://www.retrorangepi.org/ girin> indirme sayfası>all images>Sonra modelinizi seçin ve en son tarihli olanı seçin. Bir dosya indirmeye başlayacak. Sonra bu inerken Raspberry Pi imager indirin. Uygulamayı açın. İşletim sistemi seç kısmında bu bilgisayardan tarzı bir şey olacak. Oraya basın, indirdiğiniz dosyayı seçin. Sonra SD kartınızı bilgisayara takın. İşletim sistemi seçinin yanında SD kart şey olacak. Oraya basın ve SD cardi seçin. Sonra yaza tıklayın. Yazdıktan sonra SD carti çıkartıp orange pi a takın. Sonra kurulum ekranı vb. Gelecek. Bu kadar

Merhaba orange pi one sipariş verdim geldiğinde dediğinizi yapacağım takıldığım bir yer olursa tekrar yardımınızı isteyeceğim çok teşekkürler.