Pwm frekansını potansiyometre ile kontrolü

Merhaba forum,
Arduino’da pwm ile doluluk oranını potansiyometre ile kontrol edebiliyorum fakat pwm frekans kontrolünü potansiyometre ile yapamıyorum. Fikri olan paylaşırsa sevinirim.
Saygılarımla.

Merhaba.
Ben o projeyi yaptım . PWM pini işliyordu. Sistemde bir sorun olabilir belki.

1 Beğeni

Merhaba,
Potasiyometre ile pwm frekansını kontrol ettiğiniz örnek kod paylaşırsanız sevinirim.
Saygılarımla.

Merhaba,
Arduino da dediğiniz gibi PWM’in HIGH olduğu süreyi ayarlayabilirsiniz ancak bildiğim kadarıyla frekansını ayarlayamazsınız çünkü bunlar dijital pinden gerçekleşiyor ve dijital pinler sadece HIGH ve LOW yapabilir. İyi günler dilerim. :slightly_smiling_face:

Merhaba,
Kütüphane indirerek InitTimersSafe ve SetPinFrequencySafe komutlarıyla frekansta oynama yapabiliyorsun fakat pot ile yapamadım.
Saygılarımla.

Bfy yanlışlıkla ben pwm frekansı potansiyometre ile led kontrolü diye okumuşum. Ama istersen bende pwm frekansı potansiyometre ile led kontrolü projesi var. Onun kodunu yollayabilirim.

Merhaba,
O dediğiniz doluluk oranı ile kontrol değilse kodu atarsanız sevinirim.PWM ile 0-255 arası değerde doluluk oranını değiştirip kontrol edebiliyorum fakat ben frekansta (örneğin 100Hz veya 1000Hz) oynama yapmak istiyorum.
Saygılarımla.

Merhaba, O kod bende Hz olarak yok ancak yapılabilir bildiğim kadarıyla.