Raspberry pi b3+ açılmıyor

act ışığı yanmıyor pwr yanıyor act için sd card ı denedim çalışıyor yeni imaj yükledim hatta temassızlık ihtimaline karşı hafif te baskı uyguladım ancak tık yok ne görüntü geliyor ne act yanıyor

1 Beğeni

küçük bir not bu forumda ve başka forumlarda söylenen bütün çözüm yöntemlerini denedim ancak hala sonuç alamadım bir kere hangisi olduğunu hatırlamadığım pinler birbirine değiyordu ve pi yi açmıştım zaten fark edince hemen gücü kestim ve pinleri ayırdım daha sonra çalıştırdım ve hala tık yok acaba bundan dolayı olabilir mi ??

1 Beğeni

Hangi pinlerin temas ettiğini bilmeden yorum yapmak zor besleme tarafı ise belki zarar vermiş olabilir komponentlere o temastan dolayı olma ihtimali var, yüksek çözünürlüklü pi yin iki yüzününde fotoğrafına atın belki gözle görülür bir arıza varsa belli eder kendini eğer yoksa kartın kontro ledilmesi lazım

Benim RPI 4Bde olmuştu 3.3vu voltmetre ile ölçerken düzeldi, pek önerim değildir ama 5v ve gndyi anlık değdirip çekin fakat dediğim gibi pek önerdiğim bir yöntem değil

Benim başıma da geldiği olmuştu. SD Kartta problem de olabilir, farklı bir SD karta resmi Raspbian yüklemesi kurmanı öneririm. (Anlık güç kayıplarında SD kart ve bazen Raspberry Pi zarar görebiliyor, çok kez kesinti yaşadığım zaman SD kart veri bütünlüğü bozuluyordu ve yeniden formatlamak gerekiyordu.)